Podpisano umowę na przebudowę placu przed dworcem w Chebziu

przebudowa ulicy Przedtorze

Redakcja

23 grudnia 2022

Ruda Śląska uporządkuje teren przed dworcem kolejowym w dzielnicy Chebzie. Umowa z wykonawcą przebudowy ulicy Przedtorze i fragmentu ulicy Dworcowej została już podpisana.

Miasto podpisało już umowę z wykonawcą zadania obejmującego przebudowę placu przed dworcem i ulicy Przedtorze. 

Zmodernizowany zostanie układ drogowy, zatoki autobusowe, miejsca parkingowe oraz ciągi piesze i rowerowe. Powstaną nowe przejścia dla pieszych, stojak dla rowerów, odwodnienie drogi i oświetlenie uliczne – wylicza wiceprezydent Jacek Morek.

Ruch przed dworcem zaprojektowano jako jednokierunkowy. Wzdłuż ul. Dworcowej powstanie zatoka autobusowa o długości 20 m i miejsce postoju autobusów o długości 16 m. Możliwość parkowania przed samym dworcem zostanie ograniczona do dwóch miejsc do postoju taxi oraz dwóch miejsc typu „kiss&ride”. Na wyspie środkowej placu znajdą się dwa miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością oraz dwa miejsca do ewentualnego ładowania pojazdów elektrycznych.

- Na wyspie zostanie także zainstalowany stojak na rowery, stanie tam również totem z motywem nawiązującym do tej dzielnicy, podobny do znajdujących się już w Goduli i Halembie – informuje Piotr Janik, naczelnik Wydziału Inwestycji.
Powstaną również dwa nowe przejścia dla pieszych, jedno na ul. Dworcowej, drugie na ul. Przedtorze, z kostką integracyjną dla osób niewidomych – dodaje.

Ulica Przedtorze w rejonie dworca zostanie przebudowana na odcinku do planowanego parkingu typu „park&ride”. W zakres inwestycji wchodzi również budowa kanalizacji deszczowej oraz nowego oświetlenia ulicznego, składającego się z 29 opraw LED na 26 słupach aluminiowych.

Koszt zadania wynosi ponad 2,5 mln zł, a wykonawca będzie mieć na jego realizację do 10 miesięcy. Miasto pozyskało na ten cel ponad 1,1 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

powiązane artykuły:

dotacje dla żłobków w rudzie śląskiej
Wiadomości 16 grudnia 2022

Rada Miasta w Rudzie Śląskiej podjęła wczoraj, (15 grudnia br.) podczas sesji, decyzję o przyznan

Ukraina dziecko
Lokalne 21 grudnia 2022

Unia Europejska przekaże 232 tys. zł dla wsparcia uczniów z Ukrainy w Rudzie Śląskiej. Fundusze m

Budowa N-S w Rudzie Śląskiej
Wiadomości 13 grudnia 2022

W Rudzie Śląskiej postępują prace przy budowie kolejnego odcinka trasy N-S. Wykonano już

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3