Ruda Śląska: miasto dofinansuje pobyt dziecka w żłobku i klubie dziecięcym

dotacje dla żłobków w rudzie śląskiej

Redakcja

16 grudnia, 2022

Rada Miasta w Rudzie Śląskiej podjęła wczoraj, (15 grudnia br.) podczas sesji, decyzję o przyznaniu podmiotom prowadzącym żłobki oraz kluby dziecięce w mieście dotacji celowej na 2023 rok. Jej miesięczna wysokość w przeliczeniu na jedno dziecko wynosić będzie od przyszłego roku 200 zł.

 - Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom rodziców podjęliśmy decyzję o dofinansowaniu pobytu ich pociech w prywatnych żłobkach oraz klubach dziecięcych, działających na terenie miasta - mówi prezydent miasta Michał Pierończyk.


O dotację będą mogły wnioskować podmioty prowadzące na terenie Rudy Śląskiej żłobki lub kluby dziecięce poprzez złożenie stosownego formularza. Udzielona dotacja celowa przyczyni się do obniżenia kosztów opłaty przypadającej na dziecko, nad którym sprawowana jest opieka. Dzięki temu rodzicom łatwiej będzie zdecydować o podjęciu lub powrocie do pracy zawodowej. 

- Koszty związane z utrzymaniem działalności gospodarczej w ostatnim czasie znacząco wzrosły, dotyczy to również żłobków i klubów dziecięcych. Mam nadzieję, że dofinansowanie pozwoli na obniżenie opłat ponoszonych przez rodziców - mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent miasta ds. społecznych.


W Rudzie Śląskiej działają obecnie dwa żłobki miejskie: Żłobek Miejski przy ulicy 1 Maja 286 wraz z drugim oddziałem przy ulicy Piasecznej 2 oraz Żłobek Miejski „Misiakowo” przy ulicy Kościelnej 35. Dysponują one łącznie 154 miejscami dla dzieci. 

Na terenie miasta funkcjonują także placówki prywatne. Obecnie to 12 żłobków, które dysponują 425 miejscami oraz 2 kluby dziecięce z 38 miejscami.

powiązane artykuły:

Budowa N-S w Rudzie Śląskiej
Wiadomości 13 grudnia, 2022

W Rudzie Śląskiej postępują prace przy budowie kolejnego odcinka trasy N-S. Wykonano już

fot. UM Ruda Śląska
Wiadomości 1 grudnia, 2022

Zespół zabudowań szybu Franciszek dawnej kopalni „Wawel” w Rudzie Śląskiej zwyciężył w Konkursie

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.2µg/m3 PM2.5: 8.5µg/m3