Csm kukiz 3897cb97ae

Panie Kukiz, co tak nerwowo?

134433432 444638379887352 6386783433707906037 n

Natalia Czarnuch

25 września, 2021

Po kontrowersyjnym głosowaniu dotyczącym Lex TVN – poseł, od którego wiele zależało w końcu wystąpił publicznie!

Słuchając rozmowy w jednej z najpopularniejszych stacji radiowych w Polsce, zaczęłam się zastanawiać na jakim poziomie jest polski PR. Czy posłowie nie są uczeni jak poprawnie występować publicznie, jak poprawnie udzielać odpowiedzi na pytania, jak poprawnie się wypowiadać na tematy kontrowersyjne, jak opanowywać swoje emocje? 

No właśnie, chyba nie są. Tak można chociażby stwierdzić po przesłuchaniu wywiadu z panem Kukizem – kiedyś cenionym piosenkarzem, artystą. Dziś? Dziś politykiem, albo politykierem. 

Jak można nazywać się liderem pewnej partii, człowiekiem chcącym zmiany, dążącym do wzbudzenia zaufania wśród milionów ludzi, gdy nie potrafi się sensownie odpowiadać na proste, podkreślam PROSTE pytania?

Czy Paweł Kukiz nie ma doradców od wizerunku? Czy Pawła Kukiza przez tyle lat występowania na scenie nie nauczono chociażby dobrych manier? Specyfiki bycia osobą publiczną? Dbania o swój wizerunek?

Poseł, który doprowadził do burzy w Sejmie i w polskim społeczeństwie, w końcu udziela wywiadu w radiu – krzycząc, bulwersując, prowokując, a nie odpowiadając. Szanowny Panie Kukiz, tym sposobem Pan się upokorzył w oczach wielu słuchaczy, obywateli naszego kraju. Specjaliści od spraw public relations już dawno powinni wytłumaczyć Panu, że milczenie jest złotem – tym bardziej w sytuacji, gdy do powiedzenia się za wiele nie ma. Winni się tłumaczą. Pan tłumaczył się non stop. 

Morał tej bajki jest taki, że naprawdę czasami warto ugryźć się w język, niż sprowadzać się na dno. Choć wielu Pana kolegów stwierdziło, że niżej upaść się nie da. 

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.1µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3