Dwóch nastolatków uciekało motocyklem przed policją

Ucieczka nastolatkow przed policja

Redakcja

31 maja 2024

Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zatrzymali wczoraj w bezpośrednim pościgu dwóch nieletnich, którzy wjeżdżając na drogę publiczną, mieli wiele na sumieniu. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jeden z nich odpowie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło w ubiegły wtorek przed godziną 20.00 w Zendku (gm. Ożarowice, pow. tarnogórski). Patrolujący tamten rejon policjanci drogówki, zauważyli na ulicy Głównej motocykl, na którym siedziały dwie osoby. Uwagę stróżów prawa przykuł brak tablicy rejestracyjnej na pojeździe oraz fakt, że pasażer nie miał założonego kasku ochronnego.

Mundurowi włączyli sygnały w radiowozie, dając tym samym kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak kierujący zignorował je i przyspieszył, próbując zgubić policyjny patrol - relacjonuje policja. 

Pościg trwał kilka minut, aż do momentu, gdy na ulicy Jasionek patrol zatrzymał uciekinierów. Wtedy okazało się, że byli to dwaj mieszkańcy Zendka w wieku 15 i 16 lat. 

Za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, 15-latek odpowie przed sądem rodzinnym. 

Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszali w ogóle nie został zarejestrowany w naszym kraju, a także nie posiadał opłaconej obowiązkowej składki ubezpieczenia OC  - podała KPP w Tarnowskich Górach. 

powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 29 maja 2024

28-latka chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków,

Kolizja racibórz
Lokalne 2 maja 2024

Raciborscy policjanci dzięki zgłoszeniu od świadka, zatrzymali nietrzeźwego kierującego.

Ucieczka przed policją
Lokalne 14 maja 2024

Przekroczył dozwoloną prędkość i zignorował polecenia policjanta nakazujące zatrzymanie p

Na co zwrocic uwage wybierajac srebrne pierscionki
Lifestyle 30 maja 2024

Wybór idealnego srebrnego pierścionka to nie tylko kwestia estetyki, ale także praktyczności i tr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3