Dzieci lubią kolej, kolej lubi dzieci

Koleje slaskie dzien dziecka

Redakcja

31 maja 2024

Dzień Dziecka w Kolejach Śląskich trwa cały rok – dzieci do czwartego roku życia zawsze jeżdżą pociągami regionalnego przewoźnika za darmo. Ale jak co roku, 1 czerwca regionalny przewoźnik przygotował dla najmłodszych coś specjalnego – książeczki i kolorowanki z podróżą pociągiem w roli głównej.

W sobotę, 1 czerwca każda drużyna konduktorska będzie dysponowała książeczkami i kolorowankami, których zadaniem jest zaszczepianie kolejowego bakcyla już od najmłodszych lat. Takie same zestawy będą czekały na najmłodszych w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach. 

Nie jest tajemnicą, że dzieci lubią kolej, a kolej lubi dzieci mówi Bartłomiej Wnuk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich, dodając, że podróż pociągiem to dla najmłodszych duża frajda i atrakcja. 
Zależy nam na tym, aby w późniejszym życiu pociąg stał się ich podstawowym środkiem transportu w drodze do szkoły i pracy dodaje Tomasz Niedziela, wiceprezes Kolei Śląskich ds. handlowych.

Koleje Śląskie od dawna promują podróżowanie pociągiem wśród najmłodszych. W tym roku w czasie ferii zimowych dzieci i młodzież do 18. roku życia mogły korzystać z przejazdów Kolejami Śląskimi na specjalnych zasadach – płacąc tylko złotówkę za przejazd na wszystkich liniach. Także tych do górskich kurortów. 

Wówczas, w ciągu dwóch tygodni z naszych usług skorzystało niemal 113 tys. osób w wieku od 4 do 18 lat – przypomina Tomasz Niedziela.

powiązane artykuły:

Koleje slaskie Trasa S1
Wiadomości 30 maja 2024

W sobotę, 1 czerwca 15. edycja święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jak

Promocje w kolejach slaskich
Turystyka 28 maja 2024

Dodatkowe pociągi i oferta specjalna dla pasażerów „W grupie raźniej” 

Pociagiem w beskidy
Turystyka 24 maja 2024

W województwie śląskim posiadamy bardzo gęstą sieć połączeń kolejowych. Wsiadając w pociągi Kolei

Na co zwrocic uwage wybierajac srebrne pierscionki
Lifestyle 30 maja 2024

Wybór idealnego srebrnego pierścionka to nie tylko kwestia estetyki, ale także praktyczności i tr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3