Uciekała przed policją, póżniej zamknęła się w aucie. 28-latka była pod wpływem amfetaminy

Policja

Redakcja

29 maja 2024

28-latka chcąc uniknąć odpowiedzialności za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków, postanowiła uciec policjantom. Gdy mundurowi uniemożliwili jej dalszą jazdę, zaryglowała się w aucie. Została zatrzymana.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Myszkowie postanowili zatrzymać do kontroli samochód marki BMW, który w rażący sposób łamał przepisy ruchu drogowego. 

Kierowca stwarzał duże zagrożenie, poruszając się z nadmierną prędkością oraz wyprzedzał pojazdy w obrębie skrzyżowania, zmuszając jadących z przeciwka do zjechania na chodnik, aby uniknąć zderzenia - relacjnuje policja.  

Kiedy mundurowi dali sygnał do zatrzymania, samochód zaczął gwałtownie przyspieszać i odjechał. Stróże prawa powiadomili dyżurnego jednostki i ruszyli w pościg.

Po kilku minutach, w rejonie ulicy Słowackiego, bmw utknąło pomiędzy innymi pojazdami. Kierująca na widok policjantów zaryglowała się w samochodzie, próbując odjechać. Chcąc uniemożliwić jej ucieczkę, policjanci, zdecydowali o wybiciu szyby, a następnie wyjęli kluczyki ze stacyjki - podała KPP w Myszkowie. 

Za kierownicą siedziała 28-letnia mieszkanka Żarek oraz 47-letni pasażer. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta jest trzeźwa. Została ona jednak dodatkowo zbadana narkotestem, który wykazał, że jest pod działaniem amfetaminy. Uciekinierce pobrano krew do dalszych badań, a resztę nocy spędziła w policyjnym areszcie.

Podejrzanej przedstawiono zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, co jest przestępstwem, za które można trafić do więzienia nawet na 5 lat. Jeśli wyniki badania wykażą, że prowadziła auto pod wpływem środków odurzających, zarzut zostanie rozszerzony o kolejne przestępstwo - informuje policja. 

powiązane artykuły:

Policja
Lokalne 4 kwietnia 2024

Policjanci z mysłowickiej drogówki podjęli pościg za pojazdem, który nie zatrzymał się do

Ucieczka przed policją
Lokalne 14 maja 2024

Przekroczył dozwoloną prędkość i zignorował polecenia policjanta nakazujące zatrzymanie p

Wypadek ruda slaska
Lokalne 23 maja 2024

Do wypadku doszło w środę rano na granicy Rudy Śląskiej z Zabrzem. Policjanci ruchu drogo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.3µg/m3 PM2.5: 12.0µg/m3