Spowodował kolizję i chciał uciekać. Miał ponad 2 promile!

Kolizja racibórz

Redakcja

2 maja 2024

Raciborscy policjanci dzięki zgłoszeniu od świadka, zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialny mężczyzna spowodował zdarzenie drogowe i próbował uciekać. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Do zdarzenia doszło na ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi, uderzając w dwa zaparkowane prawidłowo pojazdy. 

Mężczyzna zaczął oddalać się pieszo z miejsca. Świadek zdarzenia zadzwonił do właściciela jednego z zaparkowanych pojazdów, który już po chwili był na miejscu i zauważył mężczyznę, który próbował uciekać. Ruszył za nim, informując telefonicznie oficera dyżurnego, gdzie się aktualnie znajdują - relacjonuje policja.

 Dyżurny raciborskiej komendy natychmiast skierował tam patrol prewencji, który zatrzymał mężczyznę. Sprawcą zdarzenia okazał się, 56-letni mieszkaniec Raciborza. 

Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu. Miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali 56-latkowi prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia - podała KPP w Raciborzu.  

powiązane artykuły:

Ucieczka przed policją
Lokalne 12 kwietnia 2024

35-latek nie zatrzymał się do kontroli. Uciekał przed mundurowymi pod prąd na drodze krajowej. Po

Ucieczka przez policją
Lokalne 3 kwietnia 2024

Wczoraj, 2 kwietnia na terenie województwa odbyły się działania „Trzeźwość”. Policjanci o

Policja
Lokalne 18 marca 2024

Kłobuccy policjanci poszukują świadków potrącenia pieszego, do którego doszło w piątek 15 marca w

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.3µg/m3 PM2.5: 2.9µg/m3