Na mięso, warzywa, owoce, pieczywo i ciasta – wybieramy skrzynki transportowe

Plastikowe skrzynki na zywnosc

Redakcja

29 czerwca, 2022

Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie sprawę, że prowadząc działalność gospodarczą, na przykład z branży spożywczej, muszą nie tylko mieć gdzie trzymać żywność, ale przede wszystkim, czym ją przewozić. Z pomocą przychodzą skrzynki transportowe. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dzięki któremu bez problemu wybierzesz najlepsze dla siebie modele.

Skrzynki transportowe – co to jest?

Branża spożywcza rządzi się własnymi prawami. Niektóre produkty muszą być przechowywane w chłodniczych warunkach, inne potrzebują zdecydowanie suchego i ciemnego miejsca, a kolejne powinny być jak najszybciej sprzedane z uwagi na krótki termin ważności. Poza tym nie zapominamy również o odpowiednim wyeksponowaniu towaru – na półkach, ladach, specjalnych regałach czy w lodówkach. To również ma ogromne znaczenie, szczególnie z punktu widzenia potencjalnego klienta.

I tak w tym wszystkim ważna jest jeszcze jedna kwestia. Chodzi oczywiście o logistykę i przenoszenie żywności. Jak robić to sprawnie, wygodnie i bezpiecznie? Wykorzystując skrzynki transportowe. Do wyboru jest wiele rodzajów, tak by każdy mógł dopasować je do swoich potrzeb i oczekiwań. Natomiast prym wiodą  skrzynki plastikowe , które są uniwersalne i występują w wielu odsłonach. 

Są one praktyczniejsze i wytrzymalsze od drewnianych skrzynek transportowych. Niestraszna im też wilgoć, a do tego można je bez problemu utrzymać w czystości, są lekkie, trwałe i odporne na złamania. W przypadku skrzynek wykonanych z drewna trzeba liczyć się nie tylko z ciężarem, ale również z ryzykiem wbicia sobie drzazgi w palce. Co więcej, trudno jest usunąć z nich plamy na przykład po pomidorach czy burakach. A stąd już krótka droga do namnożenia się bakterii czy grzybów. 

Jak zatem nietrudno zauważyć, to właśnie plastikowe skrzynki do transportowania żywności należą do bardziej higienicznych rozwiązań. Są one też mniejsze i poręczniejsze.

Plastikowe skrzynki transportowe – rodzaje

Szukasz skrzynki transportowej na mięso, warzywa i owoce, a może na pieczywo i ciasta? Poniżej znajdziesz niezbędne informacje. Każda z tych skrzynek jest wykonana z polietylenu wysokiej jakości, potwierdzonej Certyfikatem Bezpieczeństwa. Dzięki temu nadają się one do pracy nawet w trudnych i wymagających warunkach.

Skrzynki na mięso

Plastikowe skrzynki transportowe świetnie sprawdzają się do przewozu produktów mięsnych. Są one odpowiednio wysokie, mają specjalne profilowania i zabudowania. Wszystko po to, by dotarły do wyznaczonego miejsca, zachowując swoje właściwości. Dodatkowo w takich pojemnikach nie musimy przejmować się zabrudzeniami – celowo ścianki skrzynek są gładkie, tak by brud łatwo spływał razem z wodą.

Skrzynki na warzywa i owoce

Skrzynki do transportu warzyw i owoców mają natomiast otwory wentylacyjne, które gwarantują sprawną wymianę powietrza wewnątrz pojemnika. To bardzo ważne, by znajdujące się w środku produkty zachowały swoją świeżość jak najdłużej. Przydatne są również otwory uchwytowe, pozwalające sprawnie i wygodnie przenosić skrzynki z miejsca na miejsce. A jak wiadomo – warzywa i owoce do lekkich nie należą.

Skrzynki na pieczywo i wyroby cukiernicze

Na koniec jeszcze mamy skrzynki transportowe przeznaczone do przewozu pieczywa, ciast oraz innych wyrobów cukierniczych. Są one dostępne zarówno w wersji ażurowej, jak i zabudowanej. W zabudowanych pojemnikach przenosimy na przykład pączki albo inne słodkie wypieki, a także pieczywo do opóźnionego odpieku. Ażurowe natomiast zapewniają stałą cyrkulację powietrza.

Wszystkie wymienione wyżej plastikowe skrzynki transportowe z powodzeniem sprawdzą się właściwie w każdej branży. Doskonale nadają się do przewożenia w nich wody, mleka, innych przetworów mlecznych czy alkoholu. Zawsze zapewniają bezpieczny dowóz. Bez wątpienia każdy przedsiębiorca powinien się w takie wyposażyć, biorąc pod uwagę swoje potrzeby i rodzaj wykonywanej działalności. Oczywiście taki pojemnik obowiązkowo musi spełniać atesty i być dopuszczony do użytku z żywnością.

 

Skrzynka

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.0µg/m3