Jastrzębie-Zdrój: zdemolował drzwi do klatki schodowej. Groził nożem lokatorom

45 713349

Redakcja

29 czerwca, 2022

Zarzut gróźb karalnych usłyszał wczoraj 34-latka. Mieszkańcy budynku wielorodzinnego zareagowali, ponieważ nie zgadzali się na akty chuligańskie, jakich dopuszczał się na klatce schodowej. Wtedy mężczyzna zaczął grozić nożem.

W minioną sobotę po godzinie 22:00 do dyżurnego jastrzębskiej policji wpłynęło zgłoszenie: o mężczyźnie, który w godzinach popołudniowych groził nożem mieszkańcom bloku wielorodzinnego, a teraz siedzi w samochodzie daewoo na parkingu.

Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani dzielnicowi, którzy w pojeździe zastali 34-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a nóż zabezpieczono. W trakcie prowadzonych czynności przez policjantów ustalono, że w na jednej z klatek schodowych w centrum miasta grupa nieznanych osób zdemolowała drzwi wejściowe.

Gdy mieszkańcy zareagowali, nie zgadzając się z chuligańskim zachowaniem, jeden z mężczyzn wyciągnął nóż i zaczął nim grozić jednemu z mieszkańców. Awanturnik był wyraźnie pobudzony i agresywny.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do miejscowej komendy. Na drugi dzień, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut gróźb karalnych. Decyzją prokuratora, oprócz policyjnego dozoru, mężczyzna został objęty zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zakazem zbliżania się do niego. Grożą mu 2 lata więzienia. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd.

 

Źródło: KMP w Jastrzębiu-Zdroju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.1µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3