W Katowicach powstanie 128 metrowy apartamentowiec

2022 06 24 lot 0880 v3

Redakcja

29 czerwca, 2022

Przy ul. Olimpijskiej w Katowicach firma ATAL planuje budowę trzech nowoczesnych apartamentowców, z czego jeden z budynków będzie miał 128 metrów. Tym samym będzie to najwyższa budowla w regionie. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji.

Podczas prezentacji projektu dla mediów Zbigniew Juroszek, prezes ATAL, zwrócił uwagę na znaczenie inwestycji realizowanych w centrum Katowic.

- Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej, oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, tj. Sky+, Sokolska 30 czy Francuska Park, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy ATAL w Katowicach przybyło 3700 nowych mieszkań – wyliczał prezes Zbigniew Juroszek.

Prezentacja flagowej katowickiej inwestycji ATAL przypada na okres odbywającego się w jej pobliżu Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum).

- WUF 11 to czas dyskusji o przyszłości miast i kierunkach ich rozwoju. W XXI w. wieku jesteśmy świadkami ogromnego przyspieszenia transformacji tej części miasta, która skupia się wokół Strefy Kultury, a kiedyś była terenem przemysłowym. Współpraca z biznesem w naszym mieście odbywa się na wielu płaszczyznach, w tym także w zakresie rewitalizacji. Było kwestią czasu, kiedy w sąsiedztwie obiektów użyteczności publicznej, kultury, rozrywki i biznesu pojawią się projekty mieszkaniowe, które w przypadku Katowic charakteryzują się dużą atrakcyjnością – skomentował Bogumił Sobula, pierwszy wiceprezydent Katowic.

Ogółem w ramach projektu ATAL Olimpijska w 3 budynkach powstanie 710 mieszkań oraz 17 lokali usługowych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych. Największe i najbardziej prestiżowe aparta­menty będą mieć powierz­chnię do 140 mkw. Cieszące się dużym zainteresowaniem funkcjonalne kawalerki – od 25 mkw. Ceny mieszczą się w za­kresie 9 700 - 15 300 zł brutto.

Autorem projektu zespołu budynków jest katowicki architekt Wojciech Wojciechowski wraz z zespołem.

- Zaprojektowane rozwiązania są zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi i urbanis­tycznymi. Umiejscowiony na dachu najwyższego budynku taras widokowy pozwoli miesz­kańcom Olimpijskiej cieszyć oko imponującym widokiem na panoramę Katowic, a nawet góry. Będzie to również doskonałe miejsce do relaksu i spotkań towarzyskich. Imponujący efekt stworzy ponadto specjalnie zaprojektowana iluminacja świetlna budynku, która ukaże go w innym świetle po zmroku mówi Wojciech Wojciechowski, architekt.

Prace budowlane w inwestycji ATAL Olimpijska rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r., a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie w I kwartale 2026 r.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.5µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3