Na kortach Górnika Bytom trwają Mistrzostwa Polski U16 w tenisie

D4 N 0017 kopia

Redakcja

5 lipca, 2023

Nadzieje polskiego tenisa rywalizują na kortach przy ul. Tarnogórskiej w Bytomiu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. O tytuły w mistrzostwach Polski U16 walczy aż dziewięciu reprezentantów Górnika Bytom, w tym zdolna Maja Pawelska, która w poprzednim roku w wieku czternastu lat triumfowała w krajowym czempionacie do lat 16.

Turniej główny poprzedziły eliminacje. W gronie 96 uczestników jest aż dziewięciu zawodników Górnika Bytom. Wśród dziewczyn grają poza Pawelską, Wahl-Maniecka, Lisik, Wojcieszak, Głąb i Grochowska, a wśród chłopców Wieczorek, Gadzaliński i Chlodnicki.

We wtorek, 4 lipca odbyło się oficjalne otwarcie Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w tenisie. Otwarcia dokonał prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz, a w ceremonii udział wzięli senator Halina Bieda, poseł Wojciech Szarama, zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras, prezes Polskiego Związku Tenisa Dariusz Łukaszewski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu Zbigniew Bryjak, prezes Górnika Marek Krypner oraz wicedyrektor departamentu sportu Urzędu Marszałkowskiego Dawid Kamiński. W trakcie ceremoni odbyły się ślubowania zawodników, trenerów i sędziów.

Mistrzostwa Polski U16 to przedsmak tego, co czeka kibiców już od niedzieli, 9 lipca. Wtedy na kortach Górnika rozpoczną się 97. Narodowe Mistrzostwa Polski, które będą trwały do 16 lipca.

powiązane artykuły:

Rozpoczynasz przygode z tenisem jak wybrac rakiete dla poczatkujacych 1
Artykuły 2 września, 2022

Tenis ziemny to doskonała forma aktywności dla osób w każdym wieku. Regularne treningi mogą być dosk

DSC 6379
Lokalne 25 lipca, 2022

W sobotę, 23 lipca w Tauron Arenie w Krakowie odbyło się charytatywne wydarzenie „"Iga Świątek i Prz

Kortytenisowekatowice
Artykuły 11 lipca, 2022

Tenis ziemny od zawsze uważany był za sport elitarny i drogi. Kojarzony głownie jako dyscyplina d

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.8µg/m3 PM2.5: 11.5µg/m3