Bądź jak Iga Świątek-rozpocznij przygodę z tenisem. Korty tenisowe Katowice-dostępne miejsca 2023

Kortytenisowekatowice

Redakcja

11 lipca, 2022

Tenis ziemny od zawsze uważany był za sport elitarny i drogi. Kojarzony głownie jako dyscyplina dla biznesmenów czy polityków. Amatorów tej dyscypliny przybywa jednak z roku na rok, ponieważ zwiększa się dostępność obiektów na których możemy pograć a sprzęt dla poczatkujących graczy kupić można już w całkiem przyzwoitych cenach. Sprawdźmy dostępne korty tenisowe w Katowicach

W Polsce odchodzimy powoli od przeświadczenia, że tenis ziemny jest dla “wyższych sfer”. Faktem jest, że naprawdę profesjonalny sprzęt do tenisa wciąż jest dość kosztowny a wynajęcie kortów tenisowych to też niemały wydatek, jeśli zamierzamy regularnie uprawiać ten sport. Mimo to odnoszone w tej dyscyplinie sukcesy polskich reprezentantów wpłynęły na zwiększenie zainteresowania tenisem. Wyniki Igi Świątek czy Huberta Hurkacza sprawiły, że coraz częściej sięgamy po rakiety.

Gdzie można pograć? Znajdź korty tenisowe Katowice

W Katowicach dostępnych jest kilkanaście kortów tenisowych. Poniżej kilka propozycji gdzie możemy  spróbować swych sił i zagrać.

Idealnym miejscem do rozwijania swojej tenisowej pasji są Korty Tenisowe Muchowiec. Obiekt dostępny jest dla osób w każdym wieku. Niewątpliwą zaletą tych właśnie kortów jest ich lokalizacja. Blisko centrum Katowic w zielonym otoczeniu malowniczej Doliny Trzech Stawów.

korty tenisowe katowice 2023

Bogatą ofertę posiadają obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Katowice.  MOSiR Katowice dysponuje,  aż siedmioma kortami tenisowymi o zróżnicowanej nawierzchni, które są dostępne w różnych dzielnicach Katowic:

  • Ośrodek tenisowy przy ulicy Szopienickiej 70 posiada 2 korty w hali sportowej o wymiarach 38 x 40m z widownią na tarasie oraz zapleczem   gastronomicznym, 2 korty w tzw.  balonach oraz
     6 kortów zewnętrznych z nawierzchnią syntetyczną CLAYTECH zasypaną mączką.
  • ORW Zadole ul. Wczasowa 8, W skład infrastruktury tego obiektu wchodzą : 4 korty zewnętrzne –dwa z nich posiadają nawierzchnię ceglaną typu Clay Tech natomiast kolejne dwa tradycyjną nawierzchnię z mączki ceglanej. Na terenie ośrodka znajduje się też ścianka treningowa z nawierzchnią ceglaną.
  • O.S. "Szopienice ul. 11 Listopada 16 z dwoma kortami tenisowymi
  • O.S. "Słowian" ul. 1 Maja 99, Na tym obiekcie pograć możemy na dwóch kortach tenisowych  ze sztuczną nawierzchnią trawiastą.
  • O.S. "Hetman ul. Siwka 6, W skład infrastruktury obiektu wchodzą: 2 korty tenisowe z nawierzchnią ze sztucznej trawy.
  • O.S. "Podlesianka" ul. Sołtysia 25, Na terenie ośrodka znajduje się boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią syntetyczną w kolorze zielonym i czerwonym wypełnione piaskiem i polipropylenem. Wymiary całkowite boiska to 37 x 32 metry na którym umiejscowione są dwa pełnowymiarowe korty tenisowe o wymiarach 23,77 x 10,97 metra.
  • Camping 215 ul. Trzech Stawów 23. Obiekt dysponuje jednym kortem tenisowym z nawierzchnia poliuretanową. 

Tenis Bażantowo – ul. Pijarska 3 - hala tenisowa całoroczna, dysponująca trzema kortami z nawierzchnią dywanową marki Schopp Slide z granulatem Perfect Glide. Klasyfikacja ITF: 4 Medium Fast.

Dlaczego warto grać w tenisa?

Tenis ziemny to doskonałe ćwiczenie cardio, poprawia wydolność układu oddechowego i krwionośnego a godzinna gra pozwoli nam spalić około 400-500 kalorii! To sport,  który rzeźbi naszą sylwetkę, angażując podczas gry wszystkie partie mięśniowe a regularne treningi doskonale wpływają na nasz refleks i zwinność. To również sport, w którym rozum odgrywa bardzo ważną rolę. Uczy nas utrzymywania skupienia przez długi czas, taktycznego myślenia i dokładnej obserwacji. Idealnie rozładowuje stres. Podczas gry musimy skupić się na wykonywanych czynnościach i po prostu nie mamy czasu myśleć o problemach, które na co dzień cię przytłaczają.

Otwórz się na nową pasję i rozpocznij przygodę z tenisem.  Naukę gry w tenisa ziemnego można rozpocząć w każdym wieku. A duża dostępność kortów tenisowych w Katowicach z pewnością  ułatwi Ci wybranie idealnego miejsca do grania.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3