Zorganizuj wakacje z Katowicką Kartą Mieszkańca

ORW Bugla co roku przyciaga tysiace katowiczan fot Slawomir Rybok

Redakcja

11 lipca, 2022

Dla wielu z nas nadszedł czas wakacyjnego wypoczynku. Mieszkańcom, którzy pozostali w mieście przypominamy, że mogą korzystać z licznych zniżek, które oferuje Katowicka Karta Mieszkańca.

Do Programu włączyło się już 103 partnerów prywatnych oraz 12 jednostek miejskich. Wśród oferowanych dla posiadaczy Katowickiej Karty Mieszkańca zniżek są m.in. zniżki na miejskie baseny „pod chmurką” – Bugla i Rolna, baseny Brynów oraz Burowiec, korty tenisowe czy siłownie.

Katowice to miasto muzyki, więc posiadacze KKM również na takie wakacyjne festiwale jak Tauron Nowa Muzyka czy OFF Festival Katowice mogą zakupić bilety z 20% rabatem.

Ze zniżki możemy także skorzystać kupując bilety na spektakle organizowane w ramach Letnich Ogrodów Teatralnych.

KKM to nie tylko ulgi na wydarzenia kulturalne, ale także na usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne, weterynaryjne, prawne, jubilerskie, czy transportowe.

Dla osób lubiących podróżować przygotowano zniżki na wyjazdy turystyczne, wycieczki, noclegi. KKM oferuje również zniżki m.in. na tor kartingowy, do Śląskiego Wesołego Miasteczka „Legendia”, wypożyczenie sprzętu na spływy kajakowe i pontonowe, relaks w Termach Chochołowskich, parków trampolin, wstęp do papugarni, wypożyczenie wrotek, zniżkę do księgarni, zwiedzanie muzeów oraz wiele innych.

Przykładowo, za dzienny bilet wstępu na popularną Buglę mieszkańcy naszego miasta z KKM płacą 9 zł, a pozostałe osoby 18 zł. 50% zniżka dotyczy też biletu ulgowego, więc korzystają na tym całe rodziny. Dlatego zachęcam do wyrobienia karty wszystkich tych, którzy jeszcze tego nie zrobili – dodaje prezydent.

 

Jak wyrobić kartę?

Katowicką Kartę Mieszkańca można pozyskać w trzech różnych formach. Każda z nich jest jednakowo ważna i uprawnia do takiej samej liczby zniżek. Kartę mieszkańca można uzyskać w wersji elektronicznej (samodzielnie mogą to zrobić tylko osoby zameldowane na stałe) – poprzez aplikację mobilną (Katowicka Karta Mieszkańca) lub stronę internetową, przypisać do posiadanej karty bankowej (tzw. karta wirtualna) lub uzyskać kartę w wersji plastikowej (na wzór karty kredytowej). Poniżej opisujemy, w jaki sposób można uzyskać kartę dla każdego z opisanych sposobów. Można używać wszystkich trzech form karty jednocześnie lub korzystać z dowolnie wybranej przez siebie formy.

Aplikacja mobilna (M-karta)

To najwygodniejszy i najszybszy sposób na pozyskanie Katowickiej Karty Mieszkańca. Jeżeli mieszkaniec jest zameldowany na stałe w Katowicach – taką kartę może wyrobić sam o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu! System automatycznie po wprowadzeniu danych sprawdzi, czy znajduje się on w bazie meldunkowej w Katowicach. Jeśli tak będzie – od razu otrzyma Katowicką Kartę Mieszkańca. Aby uzyskać kartę w ten sposób należy pobrać bezpłatną aplikację Katowicka Karta Mieszkańca z Google Play lub App Store, uruchomić ją, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami. Dodatkowym atutem aplikacji jest także możliwość uzyskiwania informacji o nowych zniżkach itp.

Jeżeli mieszkaniec nie jest zameldowany w Katowicach na pobyt stały ale spełnia jeden z warunków do otrzymania Karty określonych w regulaminie Programu, powinien dostarczyć odpowiedni wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do Biura Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1 (stanowisko 5,6) w Katowicach.       

Przypisanie do posiadanej karty bankowej (karta wirtualna)

Osoby zameldowane na stałe w Katowicach mogą zażyczyć sobie „zakodowania" Katowickiej Karty Mieszkańca w swojej karcie bankowej w dowolnym punkcie honorującym zniżki będącym Akceptantem programu – np. w katowickich basenach (pełna lista punktów dostępna jest w zakładce „wykaz zniżek” na stronie www.kkm.katowice.eu). Osoby nie posiadające stałego meldunku, ale spełniające inne kryterium do jej otrzymania – by przypisać KKM do karty płatniczej – muszą udać się do Biura Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1 (stanowisko 5,6) w Katowicach.

Wersja plastikowa

Aby otrzymać tę formę Karty należy udać się do Urzędu Miasta Katowice - do Biura Obsługi Mieszkańców przy Rynku 1 (stanowisko 5,6) . Można także wcześniej wypełnić wniosek dostępny pod adresem www.kkm.katowice.eu. Karta wydawana jest bezpłatnie, natomiast jej wymiana z powodu zniszczenia, uszkodzenia lub utraty następować będzie za opłatą w wysokości 10,00 zł.

KKM wydawana jest bezterminowo, przy czym ograniczeniu podlegają uprawnienia do posiadania zniżek. Okres ważności uprawnień do zniżek wynosić będzie 2 lata od daty wydania KKM, z możliwością odnowienia na kolejne okresy. W przypadku osób zameldowanych na pobyt stały w Katowicach, przedłużenie okresu obowiązywania zniżek następować będzie automatycznie. W pozostałych przypadkach, w celu odnowienia uprawnień należy zgłosić się do Biura Obsługi Klienta KKM, o czym osoby te zostaną poinformowane poprzez preferowany przez siebie kanał komunikacji, tj. pocztą elektroniczną lub przez SMS.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.8µg/m3 PM2.5: 17.0µg/m3