Tenisista Górnika Bytom zagrał w parze z Igą Świątek. Zebrano ponad 2 miliony złotych dla Ukrainy

DSC 6379

Redakcja

25 lipca, 2022

W sobotę, 23 lipca w Tauron Arenie w Krakowie odbyło się charytatywne wydarzenie „"Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy". W mikście liderka światowego rankingu zagrała w parze z Martynem Pawelskim, zawodnikiem Górnika Bytom.

Iga Świątek, która w tym roku wygrała wielkoszlemowy Roland Garros, od kwietnia jest zdecydowaną liderką rankingu WTA. Znakomita zawodniczka od początku wojny na Ukrainie wspiera naszego wschodniego sąsiada.

W sobotę Świątek zaprosiła do krakowskiej Tauron Areny gwiazdy tenisa w tym Martyna Pawelskiego, który robi ogromne postępy. Zawodnik Górnika jest półfinalistą juniorskiego turnieju Roland Garros i niedawno został laureatem Sportowego Lauru Bytomia za 2021 rok w kategorii najlepszy junior.

W meczu charytatywnym Pawelski zagrał w parze ze Świątek przeciwko ukraińskiemu tenisiście Serhijowi Stachowskiego i Agnieszce Radwańskiej. Po wielu dynamicznych akcjach i wymianach lepszy był duet Świątek - Pawelski. Później Świątek zmierzyła się z Radwańską. Dochód z wydarzenia - 2 mln złotych zostanie przekazany na rzecz ofiar wojny na Ukrainie.

 

Źródło: UM Bytom

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.4µg/m3 PM2.5: 7.0µg/m3