Mężczyzna potrzebował natychmiastowej pomocy. Pomogły dwie młode policjantki

Pomoc policjantek z wodzislawia

Redakcja

25 kwietnia 2024

Kierowca samochodu zauważył, że jego pasażer przestał oddychać, zatrzymał auto i rozpoczął jego reanimację. Na szczęście w pobliżu były policjantki ruchu drogowego z wodzisławskiej komendy, które udzieliły 34-latkowi w profesjonalny sposób pierwszej pomocy.

23 kwietnia młode policjantki z wydziału ruchu drogowego wodzisławskiej komendy pełniły wspólną służbę. Około 8.30, st. pos. Kinga Ruszczyk i st. pos. Alicja Nowakowska przejeżdżały ulicą Raciborską w Rydułtowach. Na zatoczce przystankowej zauważyły leżącego mężczyznę, który był reanimowany. 

Policjantki natychmiast zatrzymały radiowóz i podbiegły do leżącego mężczyzny. Okazało się, że 38-letni mężczyzna wiózł swojego 34-letniego szwagra do rybnickiego szpitala. Podczas jazdy zauważył, że jego pasażer przestał oddychać. Zatrzymał samochód na zatoczce przystankowej, wyciągnął szwagra z auta i rozpoczął jego reanimację - relacjonuje policja. 

Policjantki, po błyskawicznych ustaleniach, natychmiast przystąpiły do działania. Sprawdziły funkcje życiowe 34-latka i rozpoczęły jego reanimację. Jedna z nich prowadziła pośredni masaż serca, druga natomiast pojechała do pobliskiego komisariatu po defibrylator. Po chwili na miejsce przyjechała straż pożarna i karetka ratownictwa medycznego. Dalszą akcję przejęli medycy. 

Policjantki w tym czasie zabezpieczały miejsce działań. Gdy przyleciał wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, policjantki całkowicie zatrzymały ruch, aby helikopter mógł sprawie i bezpiecznie wylądować. Po chwili mężczyzna został przetransportowany do szpitala - podała KPP w Wodzisławiu Śląskim. 

To już kolejna sytuacja, kiedy osoba potrzebowała pomocy, a w pobliżu byli policjanci. Pomimo krótkiego stażu służby, policjantki bez chwili wahania ruszyły na pomoc.

powiązane artykuły:

Atak padaczki
Lokalne 3 kwietnia 2024

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli leżącą kobietę

61 771674 g
Lokalne 15 sierpnia 2023

87-latek miał problem z kołem w Tarnowskich Górach. Zauważył go patrol policji. Funkcjonariusze p

Police 112
Lokalne 7 sierpnia 2023

Policjant z Częstochowy na urlopie pomógł 4-latkowi, który zgubił się na plaży. Przez 30 minut sz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3