Świętochłowiccy policjanci pomogli kobiecie, która miała atak padaczki

Atak padaczki

Redakcja

3 kwietnia 2024

Policjanci ze świętochłowickiej komendy podczas patrolowania ulic miasta zauważyli leżącą kobietę. Nie wahając się ani chwili udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali pogotowie. Okazało się, że kobieta od kilku lat leczy się na padaczkę.

Świętochłowiccy mundurowi podczas patrolu na ulicy Michalskiego zauważyli trzęsącą się leżącą kobietę. Natychmiast udzielili jej pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Gdy atak kobiety ustał, okazało się, że choruje ona na padaczkę. 

Mundurowi przekazali poszkodowaną w ręce medyków oraz rodziny.

Przypominamy!
Jeżeli zauważysz osobę znajdującą się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego lub jesteś świadkiem zdarzenia powodującego taki stan, w miarę posiadanych możliwości i umiejętności masz obowiązek udzielenia pomocy i niezwłocznego powiadomienia o tym zdarzeniu, dzwoniąc pod numery 999 lub 112.
Jest również możliwość przekazania zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, przez osoby, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osoby głuche i niedosłyszące w aplikacji Alarm112.

powiązane artykuły:

Katowice1
Lokalne 30 marca 2023

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3