Nowy park handlowy powstanie w Rybniku. Wiemy, jakie sklepy otworzą

Park handlowy w rybniku

Redakcja

3 kwietnia 2024

Inwestor z Grupy Saller przywróci nowe życie terenowi przy ul. Żorskiej w Rybniku, po byłym hipermarkecie Tesco. Saller uzyskał pozwolenie na budowę i jeszcze w tym roku planuje rozpocząć inwestycję. Otwarcie powinno nastąpić w 2025 roku.

Obecnie prowadzone są jeszcze rozmowy z kolejnymi najemcami, którzy pojawią się w nowym parku handlowym. Będzie to m.in. operator spożywczy, drogerie, najemcy z branży tekstylnej oraz AGD i RTV. Łączna powierzchnia handlowa będzie wynosić ok 20 000 m2.

- Teren znajduje się przy jednej z głównych ulic miasta, dlatego cieszy mnie, że zostanie na nowo zagospodarowany i ponownie zacznie tętnić życiem. Od wielu lat był to obszar związany z handlem i taki też kierunek rozwoju przewiduje nowy właściciel nieruchomości – przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Inwestor przy współpracy z Miastem uzgodnił kwestię budowy dodatkowego zjazdu od ul. Żorskiej. Ruch będzie odbywał się na zasadzie prawoskrętu, koszt ponosi właściciel terenu handlowego. Uzgodnione rozwiązanie dla klientów oznaczać będzie znacznie łatwiejszy wjazd i wyjazd podczas korzystania z parku handlowego.

Warto dodać, że w bezpośrednim sąsiedztwie mocno rozwijają się również tereny przemysłowe. Po wybudowaniu przez Miasto w latach 2019-2020 nowego odcinka drogi (łącznik ul. Giedroycia i Brzezińskiej), rozbudowują się firmy funkcjonujące na tym obszarze tworząc jedną z większych stref gospodarczych w mieście.

powiązane artykuły:

Gazociag rybnik
Lokalne 21 marca 2024

Spółka podpisała umowę na wybudowanie gazociągu przyłączeniowego do nowego bloku gazowo-p

Zamkniecie ulic w rybniku
Lokalne 27 lutego 2024

Od 1 marca br. przez kilka miesięcy zamknięte będą ul. Sportowa i ul. Niewiadomska w Rybniku. Zam

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.2µg/m3 PM2.5: 15.5µg/m3