Czeladź zaprasza na Majówkę na Saturnie!

Majowka w czeladzi

Redakcja

25 kwietnia 2024

1 maja świętujemy 20. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Miasto Czeladź zapraszana wyjątkowe wydarzenie, którym niewątpliwie będzie „Majówka na Saturnie”! 

Świętowanie rozpocznie się o godz. 10.30 uroczystym przemarszem spod Urzędu Miasta Czeladź do Cechowni, gdzie o godz. 11.00 wystartuje „Majówka na Saturnie”. W programie m.in.: koncert czeladzkiej górniczej orkiestry dętej, występy dzieci z czeladzkich szkół i przedszkoli. Na scenie zobaczymy również Piotra Olszewskiego, Annę Piech i zespół Ziggie Piggie. Na przybyłych na teren dawnej kopalni Saturn czekać też będą stanowiska animacyjno-warsztatowe (kraje Unii Europejskiej).

We wnętrzach Cechowni przygotowano m.in. warsztaty międzypokoleniowe dla dzieci i seniorów, w tym warsztaty LEGO, a także dwa seanse filmowe – „Madagaskar III” i „A oni dalej grzeszą, dobry Boże!”. Będzie też możliwość wejścia na wieżę widokową i zobaczenia panoramy miasta.

To jednak nie koniec atrakcji! Będą konkursy i animacje, dmuchańce, lody, balony, tatuaże i warkoczyki. Jeżeli ktoś poczuje głód, to będzie mógł skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Pojawią się także wolontariusze fundacji DMKS, którzy kontynuują poszerzanie bazy dawców szpiku w poszukiwaniu "bliźniaka genetycznego" czeladzianki - pani Małgosi.

powiązane artykuły:

Velostrada czeladz
Lokalne 26 lutego 2024

Czeladź otrzyma ok. 257 tys. zł wsparcia z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii

Velocug kolei slaskich
Turystyka 18 kwietnia 2024

27 kwietnia na torach województwa śląskiego pojawi się Velo Cug, czyli pociąg Kolei Śląskich ze s

Majowka w gorach najlepsze gorskie lokalizacje i apartamenty gdzie spedzic weekend majowy 2024
Lifestyle 13 kwietnia 2024

Długi weekend w Beskidach to świetna miejscówka na to, by się odprężyć, zaznać dużej dawki ru

Majowka 2024
Turystyka 7 kwietnia 2024

Zainteresowanie noclegami na majówkę rośnie z dnia na dzień, a liczba rezerwacji sięga ju

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.0µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3