Żona Dawida Kubackiego walczy o życie. Polski skoczek przerywa starty w Pucharze Świata

Dkubacki

Redakcja

20 marca 2023

Dawid Kubacki wycofał się z zawodów Pucharu Świata w Vikersund. Zarówno trener polskich skoczków, jak i PZN poinformowali kibiców, że powodem takiej decyzji były sprawy osobiste. Teraz wiemy, dlaczego wicelider Pucharu Świata musiał przerwać zmagania w końcówce sezonu.

Dawid Kubacki za pośrednictwem mediów społecznościowych wydał krótki komunikat. Poinformował, że jego żona trafiła do szpitala i trwa walka o jej życie.

- Mój nagły powrót do domu.... jestem wam winien słowo wyjaśnienia. Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze - poinformował wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich.

Na co choruje Marta Kubacka?

Zgodnie z informacjami podanymi przez Dawida Kubackiego, choroba ma związek z incydentem kardiologicznym.

Tegoroczny sezon Pucharu Świata był do tej pory dla Kubackiego najlepszym w sezonie. Aktualnie zajmuje 2. miejsce, ale z małą przewagą nad trzecim Kraftem i czwartym Laniskiem. Jeżeli polski skoczek nie wróci już w tym sezonie do skakania, skończy na czwartym miejscu klasyfikacji generalnej. Tym samym powtórzy swój najlepszy wynik w karierze z sezonu 2019/2020. 

fot. screen TVP Sport

powiązane artykuły:

Csm dkubacki 01 3feb5e26be
Wiadomości 7 lutego 2022

W starożytności idea Igrzysk Olimpijskich wykluczała udział polityki. Zawieszano spory, żeby sportow

Jacek MK
Lokalne 17 marca 2023

Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu udowodniło ponownie, że niemożliwe nie istnieje. Wykonali t

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

19 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.7µg/m3