Medal Kubackiego to zasługa TVP? Tak twierdzą Kurski i Babiarz

Csm dkubacki 01 3feb5e26be

Redakcja

7 lutego 2022

W starożytności idea Igrzysk Olimpijskich wykluczała udział polityki. Zawieszano spory, żeby sportowcy ze wszystkich "polis" mogli uczestniczyć w zawodach. Niestety współcześnie jesteśmy dalecy od tej pięknej tradycji.

W niedzielę Dawid Kubacki zdobył brązowy medal olimpijski na normalnej skoczni. Kamil Stoch był szósty. Do drugiej serii weszli również Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Patrząc na dotychczasowy przebieg sezonu 2021/2022 to była olbrzymia niespodzianka. Do tej pory naszym skoczkom nie szło i mało kto wierzył w to, że zdobędą chociaż jeden medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Teraz kibice są pewni, że ta historia nie zakończy się na brązie Kubackiego.

Przez cały sezon złośliwi z "prawej" strony polskiej sceny politycznej mówili i pisali, że słaba dyspozycja polskich skoczków wynika ze stacji, która pokazuje Stocha i spółkę. Grupa Discovery zdobyła wszystkie prawa do transmisji skoków narciarskich w Polsce. TVP z powodu prawa medialnego i swojej misji, transmitowało w tym sezonie tylko konkursy w Polsce, a teraz pokazuje również Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Chinach. Konkurs skoków na antenie TVP komentował Przemysław Babiarz. Po sukcesie Kubackiego, dziennikarz zdecydował się na opowiedzenie małego żartu i wbicie szpileczki w stację TVN (która w tym sezonie transmituje skoki obok Eurosportu).

Proszę państwa, z niezależnych od TVP powodów skoki nie cieszyły się ostatnio może wielkim zainteresowaniem, ale wróciły do domu i od razu jest efekt - powiedział Babiarz po niedzielnym konkursie na antenie TVP.

Na podobny komentarz zdecydował się prezes TVP, Jacek Kurski, który napisał na Twitterze -  Sami Państwo widzieli co się stało. Kiedy tylko skoki wróciły do Telewizji Polskiej natychmiast przyszły też sukcesy Polaków/ Mamy medal igrzysk olimpijskich dla Polski! 2 Polaków w szóstce, 4 w rundzie finałowej. Brawo polscy skoczkowie, brawo Dawid Kubacki! Bądźmy razem z TVP. - stwierdził Kurski.

Słowa Babiarza i wpis Kurskiego pokazały wieczorem Wiadomości. Wielu internautom nie spodobało się takie zachowanie. M.in. pod wpisem Kurskiego przypomnieli, że sygnał z ZIO TVP ma dzięki grupie Discovery i również na Eurosporcie można było oglądać sukces Dawida Kubackiego. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3