Lato na balkonie - jak zaaranżować oryginalną i przytulną przestrzeń?

Sqs

Redakcja

21 lipca, 2022

Jeśli tylko w naszym mieszkaniu posiadamy balkon, możemy wykorzystać go na szereg różnych sposobów, aby uprzyjemnić sobie letni wypoczynek. Przebywanie na balkonie to szansa na złapanie świeżego powietrza, a także możliwość wypoczywania w komfortowy sposób, cieszenia się słońcem i piękną pogodą. Niezależnie od metrażu, każdy balkon można urządzić w ciekawy sposób, tak aby był wygodny i praktyczny w użytkowaniu. Jak to zrobić?

Aranżacja przestrzeni wypoczynkowej

To jedna z podstawowych funkcji, jakie może posiadać nasz balkon. Bardzo przyjemnie jest usiąść wieczorem z książką lub też popołudniem wypić kawę na zewnątrz. Jednak aby było to możliwe, konieczne jest zainwestowanie w odpowiednie meble - to może być komplet wypoczynkowy lub same krzesła wraz z niewielkim stolikiem. W takiej roli doskonale sprawdzają się meble ogrodowe wykonane z technorattanu - tworzywa, które doskonale znosi nawet najbardziej niekorzystne warunki pogodowe. Na krzesłach i fotelach można umieścić miękkie poduszki (także i te uszyte z tkanin wodoodpornych) oraz koce. Takie akcesoria można znaleźć w Tiger - gazetka promocyjna zawiera szereg propozycji w okazyjnych cenach. Dodatki mogą być utrzymane w jakże modnym obecnie klimacie boho z frędzlami i pomponami - idealnie będą się wpisywać w letni klimat. 

Własny mini ogródek 

Balkon to także doskonałe miejsce pod uprawę różnego rodzaju roślin. Wystarczy zakupić donice o odpowiedniej wielkości, aby móc urządzić sobie na balkonie własny warzywnik i zielnik. Z powodzeniem można spróbować uprawy pomidorów i ogórków, a nawet i innych warzyw, takich jak papryka. Ogródek ziołowy z kolei pozwoli nam doskonale przyprawiać i aromatyzować gotowane przez nas potrawy. Na balkonie doskonale sprawdzają się także pnącza, które obficie kwitną w sezonie- do takich można zaliczyć chociażby powojniki. Jeśli więc tylko mamy zacięcie ogrodnicze- balkon stanowi wspaniałą, dodatkową przestrzeń do realizacji wielu roślinnych planów. Donice, ziemię do sadzenia, nawozy, a nawet szereg przydatnych akcesoriów z powodzeniem uda się nam kupić w sezonie w różnych sklepach. Warto więc być na bieżąco z tym, co aktualnie zawiera gazetka promocyjna Lidl

Dodatkowe miejsce do przechowywania 

Mając do dyspozycji sporej wielkości balkon, zawsze możemy zaaranżować na nim dodatkowe miejsce do przechowywania. Jeśli na naszym balkonie lubią przebywać dzieci, można zdecydować się na specjalną skrzynię drewnianą lub plastikową, w której będziemy chować zabawki. Na balkonie możemy też przechowywać potrzebne nam akcesoria ogrodnicze. Ciekawym rozwiązaniem są ławki, których siedzisko podnosi się po to, aby można było w ich wnętrzu dodatkowo coś schować. To sprytne rozwiązanie, które pozwala z balkonu uczynić naprawdę wartościową i praktyczną przestrzeń. 

Dodatki, które sprawią, że nasz balkon będzie wyjątkowy

Aby stworzyć na balkonie przytulny klimat, niezbędne są dodatki i dekoracje. Wiklinowe kosze i donice, kwiaty, poduszki. Na pewno warto pomyśleć także o ciekawym oświetleniu - bardzo ekonomicznym rozwiązaniem będą lampy solarne, które naładują się energią słoneczną w dzień po to, aby mogły umilać nam wspólne spędzanie wieczorów na balkonie. Jeśli tylko nasz balkon jest zadaszony, z powodzeniem możemy ustawić na nim dodatkowe latarenki i liczne dekoracje, które sprawią, że balkon faktycznie będzie stanowił przedłużenie naszego mieszkania. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

0 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 19.4µg/m3