Koniec hulajnóg porozrzucanych po ulicach? W Gliwicach pojawiły się specjalne miejsca parkingowe

Dsc5977

Redakcja

21 lipca, 2022

W 14 lokalizacjach na terenie Gliwic pojawiły się specjalne miejsca parkingowe dla hulajnóg elektrycznych. Wyznaczone przez Zarząd Dróg Miejskich strefy mają pomóc w uporządkowaniu przestrzeni miejskiej.

Hulajnogi elektryczne na stałe wpisały się już w miejski krajobraz. Nie bez powodu cieszą się dużą popularnością – są łatwo dostępne i umożliwiają szybsze przemieszczanie się. Nierzadko jednak, pozostawione w przypadkowych miejscach, utrudniają pieszym poruszanie się. Wyznaczone przez ZDM w Gliwicach miejsca parkingowe mają zachęcić użytkowników e-hulajnóg do pozostawiania na nich pojazdów tak, by nie stwarzały zagrożenia w ruchu.

Namalowane na chodnikach obszary, wewnątrz których znajduje się charakterystyczny biały piktogram przedstawiający hulajnogę pojawiły się na skrzyżowaniach ulic: Chorzowskiej – Dąbrowskiego, Czapli – Czajki, Dworcowej – Wyszyńskiego, Jana Pawła II – Nowy Świat, Kosów – Czapli, a także na krzyżówkach: Kozielskiej – Wyspiańskiego, Leśnej – Skowrońskiego, Andersa – Daszyńskiego, Łużyckiej – Wrocławskiej, Rybnickiej – Żwirki i Wigury, Łużyckiej – Krzywoustego, Świętojańskiej – Warszawskiej, Żwirki i Wigury – Dzierżona, a także przy ul. Siemińskiego oraz na obrzeżach placu Adama Mickiewicza.

ZDM zapowiada, że w miarę potrzeb wyznaczane będą kolejne miejsca postoju dla e-hulajnóg.

 

Źródło: UM Gliwice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3