Kolejny tir pełen darów dla Ukrainy wyjechał z powiatu bielskiego

fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Redakcja

27 stycznia, 2023

Szósty już tir z darami wyjechał z powiatu bielskiego do Ukrainy. Znalazło się w nim ponad 19,5 tony głównie żywności. Transport trafi do Kicmania w zaprzyjaźnionym z powiatem bielskim powiecie czerniowieckim, a stamtąd część produktów pojedzie dalej do żołnierzy walczących na froncie.

- Udało się tak szybko wysłać kolejny transport dzięki wsparciu naszych przyjaciół z Niemiec. Pod koniec minionego roku przyjechał do nas tir z powiatu Rhein-Erft. Część palet: z butami, mlekiem i odzieżą dołożył bielski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Dziękuję za to, bo działając wspólnie jesteśmy w stanie nadal pomagać walczącym sąsiadom - mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

W transporcie znalazły się głównie przetwory warzywno-owocowe. Jest też paleta z używanymi monitorami do komputerów, które dotarły z Niemiec oraz gaśnice. Jak informuje naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego w bielskim starostwie Marek Rączka wysłano również koszulki, skarpetki, polary i kurtki przeciwdeszczowe.

- Ostatnio część naszego transportu trafiła do Krematorska w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, czyli tam, gdzie toczą się najcięższe walki. Tam zostały przekazane armii. Teraz będzie pewnie podobnie – precyzuje naczelnik.


powiązane artykuły:

fot. Paweł Sowa / Wydział Prasowy UMBB
Lokalne 24 stycznia, 2023

23 stycznia załoga peugeota 201 coupe z 1932 roku w ramach akcji #RoadToHelp zawitała do Bielska-

Kamil Żbikowski - Lepsze Zabrze
Wiadomości 18 stycznia, 2023

Stowarzyszenie Lepsze Zabrze kupiło pojazd dla ukraińskiego miasta Równe, dzięki pieniądzom uzbi

04 Andrzej Duda Ukraina 20230111 JSZ 0078
Wiadomości 11 stycznia, 2023

11 stycznia we Lwowie odbyło się spotkanie tzw. Trójkąta Lubelskiego, w którym uczestniczyli prez

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3