Policyjny pościg za kradzionym Audi. Zatrzymani to obywatele Estonii

https://slaska.policja.gov.pl/

Katarzyna Kulyk

27 stycznia, 2023

Na gliwickim odcinku autostrady A1 policjanci grupy Speed z Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach zauważyli kierowcę audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że samochód może pochodzić z kradzieży, z kolei kierowca zaczął uciekać.

W czwartek 26 stycznia podczas kontroli kierowców na śląskim odcinku autostrady A1 policjanci wchodzący w skład grupy Speed zauważyli osobowe audi na estońskich numerach rejestracyjnych, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość.

Policjanci zatrzymali pojazd i rozpoczęli kontrolę drogową. Jak się okazało, auto zostało zarejestrowane jako skradzione na terenie Estonii. By zweryfikować podane informacje funkcjonariusze sprawdzili numer VIN pojazdu, w tym momencie kierujący podjął się ucieczki.

Mundurowi ruszyli w pościg na sygnale. Uciekinier nie reagował jednak na sygnały nakazujące mu zatrzymanie się. Do pościgu włączyła się policja drogowa z Rybnika.

Finał ucieczki audi miał miejsce w centrum Orzesza, gdzie uciekający pojazd spowodował kolizję z porsche. Policjanci zatrzymali kierującego audi, którym jest 25-letni mężczyzna oraz 19-letniego pasażera. Obaj są obywatelami Estonii.

Dokładne okoliczności zdarzenia badają śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie.

https://slaska.policja.gov.pl

powiązane artykuły:

55 740793
Lokalne 9 stycznia, 2023

Pościg policyjny za samochodem osobowym, który nie zatrzymał się do kontroli. Do takiego zdarzeni

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 9.9µg/m3