Policjanci z Chorzowa przejęli nielegalnie przetrzymywaną broń i amunicję

Nielegalna broń i amunicja

Katarzyna Kulyk

27 stycznia 2023

Chorzowscy policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który nielegalnie posiadał broń palną oraz 1000 sztuk amunicji. Na mężczyznę nałożono policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

W ubiegłym tygodniu do chorzowskich policjantów dobiegła informacja o tym, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać bron palną oraz dużą ilość amunicji. Następnego dnia kryminalni wraz z policjantami NGW udali się pod wskazany adres, na miejscu zatrzymano chorzowianina, który był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy.

Wskutek przeszukania posesji mundurowi znaleźli 2 sztuki broni krótkiej oraz 3 sztuki długiej. Była to jednak broń czarnoprochowa, na którą pozwolenie nie jest wymagane. Początkowo 45-letni mieszkaniec Chorzowa nie przyznawał się do posiadania innej broni, bądź amunicji.

Mundurowi posiadali jednak informację, o tym, że mężczyzna jest posiadaczem nieruchomości w województwie małopolskim i to tam może przechowywać nielegalne przedmioty, udali się więc na miejsce wraz z zatrzymanym i potwierdzili swoje podejrzenia. 

Nielegalna broń i amunicja

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni czeskiej produkcji oraz ponad 1000 sztuk amunicji różnego kalibru. Przedmioty schowane były na poddaszu budynku oraz w skrytce pod podłogą. 

- Zatrzymany mężczyzna tłumaczył, że broń dostał od jednego z członków rodziny i nie spodziewał się, że posiadanie tak starej broni jest zabronione - informuje policja

Mężczyźnie nałożono dozór policyjny oraz 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Chorzowianin usłyszał zarzut posiadania broni palnej i amunicji bez wymaganego zezwolenia. Grozi mu za to do 8 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

45 741151
Lokalne 12 stycznia 2023

43-letni mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju ukrywał w swoim mieszkaniu wiele nielegalnych rzeczy, Groz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3