Kolejami Śląskimi na ferie za złotówkę. Przewoźnik uruchamia promocję dla dzieci i młodzieży

Koleje slaskie ferie

Redakcja

26 stycznia, 2024

Od 27 stycznia do 11 lutego dzieci i młodzież do 18. roku życia będą mogły skorzystać z przejazdów regionalnego przewoźnika na specjalnych zasadach – za złotówkę. Promocja, którą Koleje Śląskie przygotowały na ferie to inicjatywa Jakuba Chełstowskiego, marszałka województwa śląskiego.

Aby skorzystać z promocyjnego przejazdu Kolejami Śląskimi podczas ferii, należy kupić bilet za złotówkę (można to zrobić w kasie Kolei Śląskich lub w pociągu u drużyny konduktorskiej) i w trakcie podróży posiadać przy sobie odpowiedni dokument potwierdzający wiek wskazany w Regulaminie akcji promocyjnych przejazdów “FERIE 2024”. Co ważne, oferta nie jest limitowana, więc można kupić nieograniczoną liczbę biletów promocyjnych. Wyjątkiem jest odcinek transgraniczny na linii S7 pomiędzy Chałupkami a Bohuminem. Warto także dodać, że promocja dotyczy dzieci w wieku przedszkolnym od czwartego roku życia, bo młodsze korzystają z ulgi ustawowej 100 proc. i ich przejazd Kolejami Śląskimi zawsze jest bezpłatny.

Dzieci i kolej to nasza przyszłość

– Coraz więcej mieszkańców województwa śląskiego wybiera podróż pociągami Kolei Śląskich. W 2023 roku uczyniło tak rekordowe 22 mln pasażerów. Wspólnie z naszym regionalnym przewoźnikiem regularnie korzystamy z takich okazji jak ferie i wakacje, aby promować ten środek transportu wśród najmłodszych. Dzieci i kolej łączy to, że są przyszłością naszego regionu – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Ulgi także dla rodziców

– Specjalna ulga dla najmłodszych to nie wszystko, bo w Kolejach Śląskich przez cały rok na zniżki mogą liczyć także rodzice dzieci, które nie ukończyły 16. roku życia. Dostępna przez 365 dni w roku oferta “Rodzina”, pozwala na kupno biletu z 30-procentową zniżką, jeśli podróżuje się z dzieckiem – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Misja w codziennym działaniu

Najmłodsi pasażerowie nie pierwszy raz mogą liczyć na zniżki w przejazdach, które są wprowadzane zazwyczaj właśnie w okresie ferii zimowych i wakacji letnich. Koleje Śląskie, jako firma odpowiedzialna społecznie promuje także bezpieczeństwo podczas podróży oraz na przejazdach drogowo-kolejowych. Biuro Zarządzania Bezpieczeństwem KŚ opracowało książeczki dla dzieci – „Kolej na przygodę”, adresowane do dwóch grup wiekowych (4-7 lat oraz 7-10 lat). Rolą wydawnictwa jest przybliżanie tematyki bezpieczeństwa podczas korzystania z usług kolei, a także zachęcenie do korzystania z tej formy transportu publicznego.

powiązane artykuły:

240528878 2949343771957099 2182212277357249499 n
Lokalne 24 stycznia, 2024

Przejażdżka ultranowoczesnym symulatorem pojazdu kolejowego oraz wycieczka po baz

Szybka kolej miejska
Biznes i gospodarka 19 grudnia, 2023

Szybka kolej to nie temat nowy. Potrzeba stworzenia szybkiego łącznika komunikacyjnego pomiędzy n

130928
Lokalne 22 grudnia, 2023

Nadchodzą ważne zmiany dla użytkowników komunikacji publicznej w województwie śląskim, a szczegól

Kolejeslaskierekord
Lokalne 25 stycznia, 2024

Rok 2023 był rekordowy dla Kolei Śląskich pod względem liczby podróżnych oraz liczby pociągów dzi

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.6µg/m3 PM2.5: 3.3µg/m3