Rekordowy rok dla Kolei Śląskich

Kolejeslaskierekord

Redakcja

25 stycznia, 2024

Rok 2023 był rekordowy dla Kolei Śląskich pod względem liczby podróżnych oraz liczby pociągów dziennie. Według statystyki każdy mieszkaniec województwa śląskiego jechał pięć razy pociągiem Kolei Śląskich w 2023 roku.

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz prezes zarządu Kolei Śląskich Patryk Świrski podsumowali rok 2023 w Kolejach Śląskich. Był to rekordowy rok prawie pod każdy względem.

Najważniejsza liczba to 22 miliony. Tylu pasażerów jechało Kolejami Śląskimi w 2023 roku! 

- To jest poważna liczba. Przede wszystkim bezpiecznie, co cieszy nas jako Urząd Marszałkowski, który finansuje większość połączeń. To pokazuje, że przyjęta polityka i kierunki są dobrze przyjmowane - komentuje marszałek Jakub Chełstowski, który przypomina, że trwa procedura przetargowa dotycząca zakupu nowego taboru dla Kolei Śląskich 22+8 i utrzymania nowych pociągów.

Najpopularniejszą linią była linia S1 na trasie Gliwice - Częstochowa: blisko 10 mln podróżnych. Drugą popularną trasą była linia S5 Katowice Zwardoń: 7,3 mln pasażerów. 

- Linia S1, która dowozi ludzi do pracy. To linia wymagana, by żyła aglomeracja - ocenia prezes Kolei Śląskich. 

Po uruchomieniu w grudniu 2023 roku linii na trasie Częstochowa - Tarnowskie Góry przez Pyrzowice, dziennie na torach zobaczymy aż 450 pociągów Kolei Śląskich. 

ZOBACZ WIDEO:

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

10 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.4µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3