Grzegorz Braun popiera prezydenta Siemianowic Śląskich. "Front gaśnicowy"

Grzegorzbraun

Redakcja

25 stycznia, 2024

Poseł Grzegorz Braun chce stworzyć "front gaśnicowy", czyli zaprosić do współpracy ze sobą i Konfederacją inne środowiska skrajnie prawicowe. Braun widzi szansę i możliwości w prezydencie Siemianowic Śląskich. Rafał Piech założył partię Polska Jest Jedna, która podkreśla m.in. swoje przywiązanie do katolickich wartości Polski. 

Grzegorza Brauna przedstawiać nie trzeba. Nadal mamy w pamięci to, co zrobił w grudniu w Sejmie, kiedy gaśnicą zgasił świece chanukową, a jej zawartością celował też w innych ludzi. Za to został zawieszony w prawach członka Konfederacji, w skład której wchodzi jego ugrupowanie Konfederacja Korony Polskiej.

Braun w ostatnich dniach przychylnie wypowiadał się o prezydencie Siemianowic Śląskich. Według kontrowersyjnego posła, Rafał Piech ma zbieżne z nim poglądy. W rozmowie na antenie Wrealu24 Braun przyznał, że Konfederacja powinna rozszerzyć się o kolejne partie, a jedną z nowych ugrupowań w tym skrajnie prawicowym sojuszu powinna być partia Piecha, Polska Jest Jedna.

"Front gaśnicowy"

Braun w superlatywach wypowiedział się o prezydencie Siemianowic Śląskich w rozmowie z portalem katowicedzis.pl

- To jest wielka zbieżność poglądów i jest też zbieżność czasoprzestrzenna, czyli żyjemy w tym samym, strasznym czasie, w którym różne projekty z piekła rodem pod flagami zielonej, tęczowej, różowej komuny - skomentował poglądy i pomysły Rafała Piecha. Braun dodał, że ma nadzieję na to, iż razem będą mierzyć się z wymienionymi przez niego zagrożeniami - Liczę na to, że będziemy stawiać czoła my, jako normalni ludzie nie specjalizując się wąsko w różnych projektach politycznych, ale tworząc szerszy front gaśnicowy. W opozycji do zjednoczonego frontu chanukowe - powiedział Braun w rozmowie z katowicedzis.pl

Poseł zapytany o to, czy Rafał Piech sprawdza się w roli prezydenta miasta i powinien znów kandydować, Braun zasugerował, że ambicje Piecha mogą być większe.

- Może nie tylko Siemianowic? Może nie zaniżajmy ambicji - odpowiedział tajemniczo Braun, podkreślając, że zbliżają się wybory do europarlamentu, którym polska prawica też potrzebuje swoich ludzi.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 1.9µg/m3 PM2.5: 1.7µg/m3