Kolej na zniżki… w kulturze! Jak taniej wybrać się do teatru lub opery? Podpowiadamy!

Kolej na zniżk I w kulturze Jak taniej wybrać się do teatru lub opery podpowiadamy

Redakcja

1 kwietnia 2023

Taniej do teatru, filharmonii, muzeum? Da się! W czasach inflacji i podwyżek możliwość nierezygnowania z uczestniczenia w kulturze to rzecz bezcenna. Właśnie dlatego warto poszukać tańszych biletów do instytucji kultury i skorzystać z ciekawych okazji, a my podpowiemy Wam gdzie ich szukać!

Kolej na zniżki!

Korzystając z przejazdów Kolei Śląskich, możecie skorzystać z oferty, która pozwala Wam kupić tańszy bilet do wielu instytucji kultury Województwa Śląskiego. Lista instytucji jest naprawdę kusząca, dlatego warto skorzystać z tej możliwości i nie tylko zaoszczędzić trochę grosza poznając kulturalne nowości w regionie, ale także wybrać ekologiczny transport, a to ma również wielkie znaczenie.

Wybór bezemisyjnego transportu wpływa na jakość powietrza w naszym regionie, ale także jakość spędzanego w miastach czasu. Gdy trafiamy do wielkiej metropolii wraz z setkami tysięcy innych samochodów, okazuje się, że nasze miasta są realnie rozjeżdżone. To na pewno nie sprzyja spokojnemu odbiorowi dzieł muzycznych, malarskich czy świetnych wystaw historycznych.

Muzyka? Opera?

Jeżeli jesteście melomanami lub fascynatami opery, to oferta dla Was! Możecie wybrać się do Bytomia lub Katowic i odwiedzić Opere Śląską oraz Filharmonię Śląską. Dzięki zakupowi biletu jednorazowego w Kolejach Śląskich otrzymujecie 10% zniżkę na wybrane wydarzenie Opery Śląskiej. Otrzymuje taką możliwość na trzy dni od zakupu biletu. Przed Wami „Carmen”, „Baron Cygański”, czy „Aida”!

Podobną promocję oferuje Filharmonia Śląska, gdzie po zakupie biletu Kolei Śląskich otrzymujecie 30% zniżkę na wstęp na wybrane koncerty abonamentowe i nieabonamentowe! I tutaj się nie zawiedziecie, ponieważ wiosenny repertuar Filharmonii Śląskiej obfituje w świetnych kompozytorów, między innymi Bach, Mozart, Beethoven, czy Mendelssohn!

Muzeum Powstań Śląskich i… Teatr Śląski!

Promocję Kolej na Zniżki znajdziecie również w kasach Teatru Śląskiego oraz Muzeum Powstań Śląskich. Obie instytucje to sztandarowe instytucje kultury naszego regionu. Co więcej, jeżeli czytaliście książki polskiej noblistki Olgi Tokarczuk, możecie zobaczyć spektakl na podstawie jej najnowszej powieści „Empuzjon”, którego premiera będzie miała miejsce na deskach katowickiego Teatru Śląskiego.

Kupując bilet Kolei Śląskich, otrzymujecie możliwość zakupu biletu ulgowego na wybrany spektakl produkcji Teatru Śląskiego w terminie do 3 dni roboczych! Podobnie w Muzeum Powstań Śląskich, gdzie do 3 dni od zakupu biletu Kolei Śląskich otrzymujecie zniżkę aż 50%! Polecamy, w szczególności, że z przystanku Świętochłowice dotrzecie do Muzeum Powstań Śląskich w ciągu kilkuminutowego spaceru.

powiązane artykuły:

zniżki w Kolejach Śląskich
Lifestyle 16 stycznia 2023

Ceny transportu to temat ważny i bardzo aktualny, warto jednak przyjrzeć się promocjom oraz ofert

0573 02 slaskie old big
Koleje Śląskie 7 listopada 2022

Koleje Śląskie wspólnie z podmiotami kulturalno-rozrywkowymi z województwa śląskiego, prowadzą akcję

zniżki do Muzuem Powstań Śląskich
Lokalne 23 stycznia 2023

Koleje Śląskie wspólnie z podmiotami kulturalno-rozrywkowymi z województwa śląskiego, prowadzą ak

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3