Obowiązujące zniżki na kolej w 2023. Czy kolej na Śląsku jest tanim środkiem transportu?

zniżki w Kolejach Śląskich

Redakcja

16 stycznia, 2023

Ceny transportu to temat ważny i bardzo aktualny, warto jednak przyjrzeć się promocjom oraz ofertom, jakie znajdziemy w Kolejach Śląskich, dzięki którym taniej możemy podróżować do pracy, na studia lub do szkoły, ale także na zakupy i w weekend poza miasto.

Przede wszystkim musimy zastanowić się na tym, czy wybór transportu samochodowego to jedynie kwestia kosztu paliwa? To częsty błąd w naszych codziennych kalkulacjach. Podróżując transportem samochodowym, eksploatujemy pojazd, a także opłacamy badania techniczne, ubezpieczenia, a także ewentualne wizyty u mechanika (nie wliczając w to możliwości otrzymania mandatu, czego nikomu nie życzymy). Dodatkowo podróżując na dłuższe odległości lub do dużych miast spodziewać możemy się opłat za parkowanie w miejskich strefach płatnego parkowania. Łączny koszt podróży samochodem, nawet w sytuacji obecnych podwyżek cen energii, stanowczo przekracza wydatki, jakie generuje transport kolejowy. Co więcej, możemy skorzystać z dodatkowych ofert!

Zakup biletu przez aplikację mobilną to podstawowa możliwość zaoszczędzenia nawet 10% ceny biletu. Dodatkowo nie spieszymy się na pociąg oraz długo przed przybyciem na dworzec lub przystanek wiemy, z jakiego peronu odjeżdża pociąg. Skorzystać możecie również z oferty „Kolej na Zniżki”, dzięki którym wybierzecie się do wybranych instytucji kultury województwa śląskiego, kupując bilety w promocyjnych cenach! Możecie skorzystać z połączeń Kolei Śląskich, wysiąść bezpiecznie na dworcu kolejowym w Katowicach i krótkim spacerem dotrzeć do Filharmonii Śląskiej lub Teatru Śląskiego, gdzie kupicie bilety po okazyjnej, niższej cenie. Wszystko to dzięki wyborowi podróży koleją!

To nie koniec, możecie także skorzystać z oferty „Śląskie dla rodziny – Karta Dużej Rodziny”! Jeżeli planujecie zimowe wypady za miasto i posiadacie Kartę Dużej Rodziny, możecie w dni wolne od pracy: 50% ulgi dla rodziców lub opiekunów oraz 30% ulgi dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo dzieci i młodzież mają możliwość skorzystania z indywidualnych uprawnień do ulgi. Wszyscy, którzy nie posiadają Karty Dużej Rodziny, a podróżują z dziećmi do 16. roku życia, mogą skorzystać z oferty „Rodzina”, dzięki której uzyskujecie aż 30% zniżki!

Oferty Kolei Śląskich to także tańsze bilety okresowe sieciowe oraz liniowe, dzięki którym możecie w niższej cenie podróżować na wybranych odcinkach, wysiadając na wszystkich stacjach pomiędzy dwoma wybranymi punktami. To świetna okazja w szczególności dla studentów (którym przysługuje ulga ustawowa!), ale także dla osób dojeżdżających transportem kolejowym do pracy!

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.3µg/m3 PM2.5: 6.8µg/m3