Jak znaleźć dobrą agencję SEO? Najważniejsze informacje

Ewqwerfds

Redakcja

5 kwietnia 2022

Tak, czas na to, aby wybrać specjalistów, którzy doskonale będą znać się na obowiązujących zasadach SEO. Przeglądając jednak ogłoszenia, ciężko będzie podjąć ostateczną decyzję. Dlaczego?

Ponieważ na rynku istnieje niejedna  agencja SEO, która będzie chciała zainteresować potencjalnych klientów swoją ofertą. Na co zwrócić uwagę, chcąc podjąć dobrą decyzję? Oto kilka najważniejszych czynników.

Opinie innych osób

Chyba jedna z najważniejszych kwestii, której nie sposób pominąć. Zawsze trzeba sprawdzić oceny innych osób, aby wiedzieć, która agencja będzie warta polecenia. W pierwszej kolejności warto porozmawiać z innymi, znajomymi przedsiębiorcami na ten temat. Może będą w stanie kogoś polecić? A może wręcz odwrotnie - odradzić? Tak, warto brać opinię innych osób pod uwagę, ponieważ dzięki temu można już sporo zawęzić krąg ewentualnych agencji, jakie się będzie brało pod uwagę. Nie można również pomijać ocen, jakich nie brakuje w internecie. Nie tylko osoby znajome będą miały coś do powiedzenia, ale również zupełnie nieznane osoby, które na pewnie rzeczy mogą mieć nieco lepszy punkt widzenia. Co jeszcze jest ważne?

Pierwszy kontakt z agencją

Jak znaleźć dobrą agencję SEO? Nawiązując z nią kontakt. W końcu nic nie kosztuje napisanie do nich jednej wiadomości, z zapytaniem o ofertę. Trzeba jednak umiejętnie sporządzić taką wiadomość. Im będzie ona bardziej konkretna, tym większa pewność, że otrzymana oferta będzie bardziej rzeczowa. Sam klient musi zdać sobie sprawę, czy chodzi mu o stworzenie witryny specjalnie dla niego dedykowanej od podstaw, czy też wręcz odwrotnie - trzeba zająć się tym, co już istnieje. Agencja SEO  już na podstawie takich informacji, będzie w stanie powiedzieć, jakie są możliwości, jeżeli chodzi o promocję takiej strony.

Umowa z agencją

To chyba jedna z najważniejszych kwestii, jeżeli ktoś będzie chciał odpowiedzieć sobie na pytanie, jak znaleźć agencję SEO. Trzeba pamiętać o tym, że dopóki żadne podpisy nie zostaną złożone, zawsze będzie można wycofać się z takiej współpracy. Dlaczego? Ponieważ dopiero pewne, drażliwe kwestie wypływają na dokumentach, jakie otrzymuje się do podpisania.

Decydując się na nawiązanie współpracy należy zwrócić uwagę na takie czynniki, jak okres wypowiedzenia i kary umowne, sposób naliczania wynagrodzenia (np. abonamentowe), prawa autorskie do treści znajdujących się na stronie, raportowanie. Najważniejsza jest jednak kwestia usług, jakie agencja będzie w stanie zapewnić klientom.

Nie można również zapomnieć o zapisie odnoszącym się do niewywiązywania umowy. Co, jeżeli któraś ze stron nie wypełni swojej części umowy? Zarówno, jeżeli chodzi o agencję, jak również o klientów, którzy mają niekiedy problem z terminowością wypłaty wynagrodzenia.

Informacje zwrotne

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, jak wybrać agencję SEO, warto chwilę dłużej zatrzymać się przy temacie raportowania. O co tu dokładnie chodzi? O informacje zwrotne, jakie klient powinien otrzymywać na bieżąco. Po co taka agencja, która właściwie nie informuje swoich klientów, o tym, co dokładnie jest czynione? Jeżeli takie raporty nie będą napływać, to klientowi powinna zapalić się ostrzegawcza lampka.

Jak często powinny wpływać takie raporty? Minimum jeden na tydzień. Co więcej, to agencja SEO sama powinna komunikować się z klientem. Nie może być czegoś takiego, że odezwą się oni do klienta dopiero po wielu tygodniach ponagleń. Nie jedna osoba byłaby zniecierpliwiona tym, dlatego też trzeba tego pilnować.

Po co? Aby wiedzieć, czy prowadzone działania SEO przynoszą jakikolwiek skutek. Rzecz ważna, której nie można pomijać. Tak, efektów nie będzie widać z dnia na dzień. Ale po jakimś czasie coś na pewno zacznie się dziać, np. pod postacią zwiększonego ruchu na stronie. Wszystko bowiem tak naprawdę zależne jest od tego, z jaką dokładnie firmą ma się do czynienia.

Na rynku istnieje nie jedna, dobra agencja SEO. Taka, która jest w stanie spełnić oczekiwania klientów. Warto starannie poszukać, aby mieć do czynienia z najlepszymi specjalistami.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.5µg/m3 PM2.5: 13.8µg/m3