Internetowi oszuści w rękach policji. Wystawiali m.in. fikcyjne ogłoszenia wynajmu samochodów

442 285

Redakcja

27 lutego, 2023

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy prowadzili oszukańczą działalność na jednym z portali sprzedażowych z czego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wystawiali m.in. fikcyjne ogłoszenia wynajmu samochodów oraz tablic ogłoszeniowych.

Funkcjonariusze Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że na jednym z portali sprzedażowych prowadzona jest oszukańcza działalność polegająca na wystawianiu fikcyjnych ogłoszeń wynajmu samochodów, tablic ogłoszeniowych i sprzedaży dużych ilości papieru. Przy wsparciu funkcjonariuszy z Komisariatu VI Policji w Katowicach, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 31 i 68 lat, podejrzanych o opisane wyżej przestępstwa.

-Dzięki policyjnym czynnościom, ustalono na chwilę obecną 7 pokrzywdzonych, którzy zostali oszukani na łączną kwotę 77.000 zł. W ramach czynności procesowych zabezpieczono również sprzęt elektroniczny służący do popełniania przestępstw, dokumentację bankową, nośniki pamięci i komputery, a także odzyskano część wyłudzonych pieniędzy, tj. 30 tys. zł. w gotówce i 24 tys. zabezpieczono na kontach bankowych - podała policja. 

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty oszustwa, z którego uczynili sobie stałe źródło dochodu. Wobec wymienionych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanym grozi kara do 8 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę.

powiązane artykuły:

oszustwa internetowe
Lokalne 11 stycznia, 2023

Mieszkanka Jaworzna na portalach sprzedażowych wyłudziła ponad 14 tys. złotych od 24 osób z całeg

fot. KMP w Rudzie Śląskiej
Wiadomości 13 grudnia, 2022

To były najdroższe marchweki w życiu mieszkańca Rudy Śląskiej. Otrzymał je w przesyłce po

pixabay.com
Lokalne 10 lutego, 2023

Jaworzniccy policjanci prowadzili postępowanie przeciwko oszustowi internetowemu. Mężczyzna wysta

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.4µg/m3 PM2.5: 13.3µg/m3