Czy warto wziąć samochód w leasing w 2023 roku?

Czy warto wziąć samochód w leasing w 2023 roku

Redakcja

27 lutego, 2023

Leasing to dla wielu osób atrakcyjna forma finansowania pojazdów. Nic w tym dziwnego – w obliczu rosnących cen na rynku motoryzacyjnym pozwala na szybką realizację marzeń o nowym aucie. Jednak czy w 2023 roku warto wziąć samochód w leasing? Kto może z niego skorzystać i czy na pewno się opłaca?

Samochód w leasingu – na czym polega?

Leasing to przystępna forma finansowania samochodu osobowego, w której płatność za wybrany model pojazdu rozłożysz na wygodne raty. Ich wysokość uzależniona jest od wielu czynników, w tym wartości rynkowej auta, czasu trwania umowy czy wielkości uiszczonej opłaty wstępnej. W porównaniu do pożyczki gotówkowej czy wynajmu długoterminowego różni się możliwością późniejszego wykupu przedmiotu leasingu za określoną cenę.

Warto wiedzieć:

Osoba, która zdecyduje się na samochód w leasingu, może bez ograniczeń dysponować pojazdem, jednakże do końca trwania umowy jego formalnym właścicielem pozostaje firma leasingowa.

W ramach umowy leasingowej nie tylko określisz okres spłaty zobowiązania, ale też zadecydujesz o modelu auta, jego parametrach technicznych czy roku produkcji. Przykładowo, biorąc samochód w leasing na platformie Automarket.pl, w kilka chwil załatwisz najważniejsze formalności oraz odnajdziesz wymarzony pojazd – to wszystko dzięki zgromadzonej szerokiej gamie osobówek. Oferta jest przejrzysta i nie wymaga fachowej wiedzy czy rozpoznania na rynku motoryzacyjnym. W razie jakichkolwiek problemów z doborem właściwego auta, w każdej chwili możesz skorzystać z pomocy doradców Automarketu.

Leasing w 2023 – propozycja dla firm i osób prywatnych

Leasing zapewnia komfort i wygodę. Gwarantuje stałe miesięczne opłaty za wybrany model samochodu i – w przeciwieństwie do kredytów bankowych – wiąże się z załatwieniem jedynie kilku formalności. Dzięki nieskomplikowanym procedurom pozwala na szybkie zaspokojenie potrzeb związanych ze środkiem transportu.

Wśród wielu osób panuje przekonanie, że leasing jest przeznaczony jedynie dla właścicieli działalności gospodarczych. Choć przedsiębiorcy to jedna z najliczniejszych grup korzystających z tej formy finansowania, to firmy leasingowe coraz chętniej tworzą oferty dla osób prywatnych. Przykładem może być leasing konsumencki, który kierowany jest do klientów indywidualnych.

Na popularność leasingu w 2023 roku wpływają także różne usługi rozszerzające zakres wybranej oferty. Na Automarket.pl do dyspozycji masz dwa rodzaje pakietów. Opcja Basic (oferowana z każdym samochodem) obejmuje pomoc w koordynacji likwidacji szkód, które zaistniały po wypadku lub kolizji drogowej. Dzięki niej w szybki sposób załatwisz wszystkie procedury związane z wykupionym ubezpieczeniem. Natomiast decydując się na opcję Comfort, oprócz wsparcia w kontakcie z ubezpieczycielem, zyskasz dodatkowo możliwość skorzystania z takich usług, jak:

  • sezonowa zmiana opon – zarówno przed rozpoczęciem sezonu letniego, jak i zimowego;
  • obsługa serwisowa – w wybranym limicie kilometrów, obejmująca np. sprawdzenie płynu hamulcowego czy wymianę oleju.

Co więcej – leasingobiorcy korzystający z pakietu Comfort w razie awarii lub kolizji leasingowanego pojazdu, otrzymają wygodny samochód zastępczy (na czas naprawy auta).

Leasing samochodu w 2023 – czy warto?

Aktualna sytuacja geopolityczna, rosnące ceny samochodów i galopująca inflacja sprawiają, że wśród potencjalnych leasingobiorców pojawia się więcej pytań, niż odpowiedzi. Czy opłaca się podpisać umowę leasingową w 2023?

  • Leasing samochodów w 2023 roku – auta elektryczne jako przyszłość motoryzacji

Umowę leasingową z łatwością dostosujesz do własnych potrzeb – dotyczy to zarówno warunków umowy, jak i zakresu usług czy wybranego modelu samochodu. Coraz popularniejszym wyborem stają się auta elektryczne, które przez wielu ekspertów z branży motoryzacyjnej określane są mianem przyszłości motoryzacji. Z roku na rok stają się coraz bardziej powszechnym produktem, przede wszystkim ze względu na spore zainteresowanie potencjalnych użytkowników oraz liczne regulacje unijne.

Jeżeli zastanawiasz się nad wzięciem auta elektrycznego w leasing, Automarket Ci to umożliwi – w ofercie znajdziesz wiele dobrze znanych modeli elektryków. Wystarczy, że w wyszukiwarce w zakładce „rodzaj paliwa” wybierzesz „elektryczny”, a na ekranie pojawią się dostępne egzemplarze pojazdów z napędem elektrycznym (w tym od marek takich jak Renault czy Volvo).

  • Wzięcie samochodu w leasing przez internet – rozszerzenie oferty online

Rynek ofert leasingowych nie tylko dynamizuje się pod względem dostępnych modeli samochodów – coraz więcej firm umożliwia złożenie wniosku online poprzez specjalne formularze. Jednak postępująca cyfryzacja nie oznacza jedynie wygody pod względem formalności związanych ze wzięciem samochodu w leasing. Coraz popularniejsze aplikacje do obsługi zobowiązania oraz e-konta dla klientów uatrakcyjniają tę formę finansowania, dodatkowo sprawiając, że staje się bardzo przejrzysta.

Na stronie internetowej Automarket.pl sprawy związane z leasingiem auta (oraz innymi dostępnymi usługami w tym m.in. wynajmem długoterminowym) załatwisz w 100% online, począwszy od złożenia wniosku, skończywszy na doborze pojazdu. Wygodnie i bez pośpiechu oraz wizyt w placówkach leasingodawcy. Na dodatek możesz zadecydować, czy chcesz osobiście odebrać pojazd, czy wolisz, aby został on dostarczony pod wskazany adres.

Leasing samochodu w 2023 roku – podobnie jak w latach poprzednich – nadal jest dobrym sposobem na zrealizowanie marzeń o aucie. Postępująca cyfryzacja, regularne rozszerzanie oferty online o najnowsze modele pojazdów oraz dodatkowe usługi sprawiają, że podjęcie decyzji o podpisaniu umowy leasingowej nie zajmuje wiele czasu. Dlatego, jeżeli potrzebujesz nowego środka transportu, jednak nie chcesz na jego kupno zaciągać kredytu czy zużyć zebrane oszczędności, postaw na komfortowy leasing w Automarkecie!

Artykuł sponsorowany - powstał we współpracy z Partnerem.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 34.2µg/m3 PM2.5: 27.2µg/m3