American Cars Mania w Katowicach!

Americanmaniacars

Redakcja

27 lutego, 2023

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich American Cars Mania odbędzie się w dniach 16-18 czerwca na lotnisku Muchowiec. Będzie to 10. edycja tej imprezy.

Umowa w sprawie organizacji zlotu została dzisiaj podpisana przez prezydenta Katowic i przedstawicieli Polsko Amerykańskiej Fundacji ACM, organizatora wydarzenia. American Cars Mania to największe cykliczne wydarzenie tego typu w Polsce i jedno z większych w Europie Wschodniej.-

- American Cars Mania świetnie wpisuje się w tę przestrzeń i będzie atrakcją dla fanów motoryzacji. Będzie także okazją do zwrócenia uwagi na aspekt bezpieczeństwa na drodze, gdyż w ramach wydarzenia odbędą się także aktywności edukacyjne – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Międzynarodowy Zlot Pojazdów Amerykańskich American Cars Mania to oczywiście wystawa motoryzacyjna, ale nie tylko! To również wydarzenie edukacyjne mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zajęcia poprowadzą m.in. eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach, a towarzyszyć im będą pokazy służb ratowniczych oraz szkolenia w udzielaniu pierwszej pomocy. Zorganizowana zostanie także zbiórka krwi. Specjalnym gościem będzie szeryf z USA Maciej Stebel, Polak który opowie o pracy w amerykańskiej policji.

- Punktem centralnym imprezy jest wystawa pojazdów zza oceanu oraz prezentacja modeli, które nie są już produkowane od wielu lat, wpisały się jednak we wspaniałą historię ogólnoświatowej motoryzacji. Oprócz prezentacji klasyków prezentowane są także nowe modele w tym pojazdy elektryczne aby zaznaczyć nowy kierunek motoryzacji i troskę o środowisko. Wydarzenie jest profesjonalnie zorganizowane, zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa i ma charakter cykliczny oraz międzynarodowy dodał Mariusz Wypychowski, prezes Fundacji American Cars Mania.

fot. UM Katowice

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-4 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 37.2µg/m3 PM2.5: 29.2µg/m3