Wystawiała na sprzedaż przedmioty, których nie posiadała. Mieszkanka Jaworzna oszukała 24 osoby

oszustwa internetowe

Redakcja

11 stycznia, 2023

Mieszkanka Jaworzna na portalach sprzedażowych wyłudziła ponad 14 tys. złotych od 24 osób z całego kraju. Podejrzana usłyszała 26 zarzutów, w tym również za podrabianie podpisów.

Jaworzniccy kryminalni z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą od marca 2022 roku prowadzili postępowanie w sprawie oszustw internetowych, których dokonywała 31-letnia mieszkanka Jaworzna. 

-Kobieta prowadziła fikcyjne aukcje internetowe wystawiając ogłoszenia o sprzedaży, m. in. odzieży, klocków, wózków dziecięcych, telefonów komórkowych. Kupujący przelewali pełną kwotę lub zaliczkę na rachunki bankowe oszustki, nie otrzymując w zamian zakupionego towaru - relacjonuje policja.  

Kryminalni z Jaworzna namierzyli 31-letnią oszustkę i przerwali nielegalny proceder.

-Śledczy z Zespołu do Walki z Cyberprzestępczością skrupulatnie od marca ubiegłego roku gromadzili materiał dowodowy i weryfikowali wszelkie informacje, dzięki którym dotarli do 24 osób z całej Polski, które padły ofiarą oszustki. Śledczy z Jaworzna przedstawili kobiecie 26 zarzutów za oszustwa, oraz za podrabianie podpisów na dokumentach. Kobieta przyznała się do wszystkich zarzucanych jej czynów. Straty, jakie spowodowała oszustka, sięgają ponad 14 tys. złotych - podała KMP w Jaworznie.

Śledczy skierowali już akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie przeciwko kobiecie. Za ich popełnienie grozi jej kara do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

fot. KMP w Rudzie Śląskiej
Wiadomości 13 grudnia, 2022

To były najdroższe marchweki w życiu mieszkańca Rudy Śląskiej. Otrzymał je w przesyłce po

49 716446
Lokalne 18 lipca, 2022

Futro z wilka kanadyjskiego, które zostało zabezpieczone przez katowickich policjantów, zostało prze

Police 378255 1920 28
Lokalne 7 października, 2021

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z chorzowskiej komendy zakończyli p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

5 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.2µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3