Sprzedawał w Internecie przedmioty, których nigdy nie miał

foto poglądowe

Redakcja

10 lutego 2023

Jaworzniccy policjanci prowadzili postępowanie przeciwko oszustowi internetowemu. Mężczyzna wystawiał przedmioty do sprzedaży na portalach internetowych, których nigdy nie wysyłał. Usłyszał 57 zarzutów, grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zakończyli dochodzenie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaworznie w sprawie oszustw, do których doszło od sierpnia 2021 do marca 2022 roku. 

-20-letni mieszkaniec Jaworzna oferował w Internecie przedmioty na sprzedaż, jednak nie wywiązywał się z zawartych umów. Przedmiotami ogłoszeń były głównie biżuteria i odzież - relacjonuje KMP w Jaworznie. 

Zainteresowane osoby po opłaceniu zamówienia nie otrzymywały towaru, a kontakt ze sprzedającym się urywał. 

-Dociekliwość policjantów i szczegółowa analiza materiałów doprowadziła do ustalenia 57 osób z całej Polski, które padły ofiarami oszusta. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie łącznie 57 zarzutów na szkodę pokrzywdzonych, od których oszust wyłudził ponad 10 tysięcy złotych. Mężczyzna przyznał się w całości do zarzucanych mu czynów - podała KMP w Jaworznie. 

Przeciwko sprawcy opisywanych przestępstw został skierowany akt oskarżenia do sądu.

20-letni mieszkaniec Jaworzna był już karany za takie same przestępstwa. W czerwcu 2022 roku mundurowi z jaworznickiej komendy przedstawili mu 16 zarzutów za oszustwa i skierowali przeciwko niemu akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej w Jaworznie. Mimo tego mężczyzna wciąż oszukiwał kolejne osoby. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Sąd
Wiadomości 8 lutego 2023

Dzięki tyskiej policji oszuści, którzy wystawiali przedmioty na sprzedaż w sieci internetowej us

marchewki zamiast telefonu
Wiadomości 13 grudnia 2022

To były najdroższe marchweki w życiu mieszkańca Rudy Śląskiej. Otrzymał je w przesyłce po

Police 378255 1920 28
Lokalne 7 października 2021

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z chorzowskiej komendy zakończyli p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3