Hipoalergiczne lakiery hybrydowe – czy są tak samo wytrzymałe jak standardowe?

Lakier hybrydowy hipoalergiczny

Redakcja

28 października, 2022

Słyszałaś może o hipoalergicznych lakierach do hybrydy? Są wciąż dość świeże na rynku kosmetycznym. To produkty odpowiednie dla alergiczek. Zmniejszają ryzyko podrażnień, jednak co z ich trwałością?

Hipoalergiczne hybrydy dla każdej z nas

Lakiery hybrydowe są bardzo popularne. Używamy ich we własnych domach, każdego dnia. Czasem jednak zapominamy, że jak w przypadku większości zabiegów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, liczy się ich rozsądne i poprawne użytkowanie. Niezwykle ważne jest podążanie za wskazówkami producentów i specjalistów. Warto też znać swoją skórę i sposób, w jaki reaguje ona na niektóre kosmetyki. Coraz więcej firm proponuje produkty o możliwe najbardziej delikatnych składach. Takie są hipoalergiczne lakiery hybrydowe.

Dla kogo odpowiednie są produkty hipoalergiczne? Przede wszystkim zaleca się je kobietom, które już przeszły alergię na hybrydę. Wiele użytkowniczek nie chce całkiem rezygnować z tej wygodnej technologii. Do tej pory nie znalazła ona godnej konkurencji, która łączyłaby w sobie trwałość, estetykę i całkiem prostą aplikację. Poza tym delikatna hybryda jest ceniona przez posiadaczki reaktywnej skóry, które na wszelki wypadek wolą nie kusić losu użytkowaniem agresywnych kosmetyków.

Ale tak naprawdę może po nią sięgnąć każda z nas, np. osoby początkujące, które obawiają się, że podczas pierwszych prób źle użyją lakieru. Delikatny skład oznacza, że w tych produktach nie znajdziesz najbardziej drażniących substancji. Najczęściej wyróżniają się one formułę 3free, takie są np. lakiery hybrydowe od Cosmetics Zone. Nie znajdziesz w nich np. formaldehydu i toluenu.

Trwałość lakierów hybrydowych hipoalergicznych

Lakiery hipoalergiczne są delikatniejsze i powstaje coraz więcej ich wariantów kolorystycznych. Czy pod względem trwałości ustępują swoim klasycznym odpowiednikom? Jeśli zaaplikujesz je poprawnie, Twój manicure przetrwa nawet trzy tygodnie. Opierają się one na tej samej formule, która łączy żelową trwałość i prostotę aplikacji klasycznych lakierów. Ulegają zmianie dzięki polimeryzacji w kontakcie z promieniami lampy UV lub LED.

Jak się robi paznokcie za pomocą hybrydy hipoalergicznej? Tak samo, jak wariantem standardowym, bez lżejszego składu. Musisz tylko zwrócić uwagę, co mówi dany producent o czasie naświetlania w lampie UV i LED. Może się okazać, że np. biały lakier hybrydowy należy utwardzać odrobinę dłużej, ponieważ wyróżnia się on mocną pigmentacją.

Czy delikatny skład uchroni przed alergią?

Niestety, żaden produkt nie daje całkowitej gwarancji, że nie dojdzie do reakcji alergicznej. Nawet najdelikatniejszy skład może mieć ten jeden składnik, który uczuli właśnie Ciebie, chociaż dla siostry lub koleżanki jest neutralny. Dlatego tak często podkreślana jest waga poprawnej aplikacji hybrydowych produktów. Co wzmaga ryzyko? Uważaj na poranione skórki. Aplikuj cienkie warstwy. Jeśli użyjesz np. za dużo bazy, która spłynie na boki, niedostatecznie ją utrwalisz i nałożysz na nią kolorowy lakier, może to wywołać alergię. Każda warstwa musi być perfekcyjnie utwardzona. Jeśli masz co do tego wątpliwości, naświetl ją nawet odrobinę dłużej niż wskazał producent.

Podczas nakładania lakieru warto skupić się odrobinę bardziej. Zwłaszcza jeśli nie jesteś jeszcze wprawiona w malowaniu paznokci hybrydą. A jeśli dostrzeżesz niepokojące objawy, np. swędzenie i pieczenie, natychmiast usuń produkt. Zrób to bardzo dokładnie. Jeśli zmiany są dotkliwe, nie zwlekaj i udaj się na wizytę do lekarza.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

4 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.1µg/m3 PM2.5: 10.2µg/m3