Festiwal Tauron Nowa Muzyka na finiszu [FOTO]

DSC 8921

Redakcja

24 lipca, 2022

Kolejnego dnia festiwalu w Katowickiej Strefie Kultury nie można się było nudzić. I choć festiwalowiczów złapała burza, nikomu nie przeszkadzało to w świetnej zabawie.

Trzeci dzień festiwalu dostarczył wszystkim niemałych niespodzianek i to nie tylko ze względu na wieczorną burzę, ale również zmiany w lineupie. Niestety trójka artystów występujące na Club Stage nie mogła dojechać do Katowic z różnych przyczyn - m.in. odwołanego lotu czy zarażenia covid, ale znaleziono godne zastępstwo, a Club Stage bawiło się do rana za sprawą m.in. fantastycznego duetu Vacos Malcolm. 

Na głównej scenie dzień festiwalowy otworzył Szczyl, a tuż po nim wystąpił Fisz Emade Tworzywo, który zgromadził pod sceną prawdziwe tłumy. Carbon Stage zawładnęły natomiast niezwykle utalentowani młodzi artyści jak Hodak, BartoKatt oraz gwiazda wieczoru w projekcie Tymek/Urbański. Fani melodyjnych, spokojnych brzmień mogli również znaleźli coś dla siebie, a dokładniej całą scenę Perła Feel the Beat Stage w Amfiteatrze. Najpierw słuchaczy w niezwykły nastrój wprowadziła Ania Leon, a później kobiecy zespół Shyness.

W tak zwanym międzyczasie pomiędzy koncertami można było wypocząć i posilić się na głównym placu strefy kultury. Czekały tam na nas trakcie przygotowane przez Tauron i Żywiec Zdrój, foodtrucki z opcjami wegetariańskimi, wegańskimi i tradycyjnymi oraz napoje. Bynajmniej nie spożywane w ciszy, gdyż prawdziwą furorę zrobiła tam Orkiestra Dęta z Zakładu Górniczego Sobieski, która zagrała nawet... "Bad Guy" Billie Eilish. 

Zadbano również o wrażenia kulturalne. Uczestnicy festiwalu mogą w tym roku odwiedzić Muzeum Śląskie, płacąc tylko 1 zł za wejście. Promocją objęte są zarówno stałe ekspozycje, których obecnie jest pięć, jak i każda spośród dziesięciu aktualnych wystaw czasowych. Oprócz kultury pamiętano także o naturze. Na terenie festiwalu wszystkie napoje nalewane były do plastikowych, wielorazowych kubków, właściciele foodtrucków zadbali o papierowe opakowania, a miejskie wodociągi postawiły cysternę z wodą pitną, żeby każdy pamiętał o nawodnieniu w upały. 

Dzisiejsza część festiwalu odbywa się już na Sztauwajerach w Dolinie Trzech Stawów - wypoczywający nad wodą, również mogą zaznać muzycznego klimatu festiwalu Nowa Muzyka. 

DSC 8726

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 28.1µg/m3 PM2.5: 23.2µg/m3