Rowerzystka uderzyła głową w opadającą rogatkę na przejeździe kolejowym [WIDEO]

Rogatkapkp

Redakcja

24 lipca, 2022

PKP PLK opublikował nagranie z monitoringu, które uwieczniło bardzo groźne zdarzenie. Rowerzystki i kierowcy samochodów zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki.

Do zdarzenia doszło 15 lipca bieżącego roku na przejeździe olejowo-drogowym w Dęblinie (woj. lubelskie). - Dwóch kierowców i dwie rowerzystki zignorowali włączone sygnalizatory i opadające rogatki. Druga rowerzystka uderzyła głową o opuszczany szlaban. Konieczna była interwencja pogotowia. Zapis z monitoringu został przekazany służbom w celu ustalenia i ukazania wszystkich, którzy popełnili wykroczenie - informuje PKP PLK.

Spółka postanowiła opublikować nagranie na swoim kanale YouTube. - Nagrane publikujemy ku przestrodze. Ciągle przypominamy, że włączone czerwone światło na sygnalizatorze, to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg i nie wolno już przejeżdżać przez tory - tłumaczy PKP PLK.

PKP PLK prowadzi kampanię informacyjno-edukacyjną o zachowaniu na przejazdach kolejowych. Jednym z jej elementów jest akcja #ŻółtaNaklejkaPLK, czyli oznakowanie przyklejone do znaków na przejazdach kolejowych. - Kiedy kierowca samochodu w wyniku brawury lub nieprzestrzegania przepisów utknie pomiędzy rogatkami albo jego pojazd zostanie unieruchomiony na przejeździe kolejowo-drogowym, każda sekunda jest na wagę złota. Ten drogocenny czas daje kierowcom flagowy projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., czyli #ŻółtaNaklejkaPLK. Od 2018 roku każdy przejazd w Polsce, zarządzany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest dodatkowo oznakowany – posiada indywidualny numer identyfikacyjny. Każdy jest po prostu bezpieczniejszym miejscem - informuje PKP PLK.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.3µg/m3 PM2.5: 10.6µg/m3