44-latek kradł paliwo na stacjach w woj. śląskim

61 716916

Redakcja

24 lipca, 2022

Policja zatrzymała 44-letniego mężczyznę. W ciągu kilku dni dokonał kradzieży paliwa na różnych stacjach benzynowych.

44-latek jeździł swoim osobowym Mitsubishi od stacji do stacji na terenie powiatu, gdzie tankował olej napędowy i odjeżdżał, nie płacąc. Mundurowi zajęli się tą sprawą i rozpoczęli poszukiwania złodzieja. - W poniedziałek przed południem 44-latek wrócił na jedną ze stacji, w której już wcześniej ukradł paliwo. Jak się okazało, wrócił, aby uzupełnić zapasy i po raz kolejny odjechał bez zapłaty. Powiadomieni policjanci z Pyrzowic od razu ruszyli za złodziejem i w zaledwie kilka minut go zatrzymali - informuje KPP Tarnowskie Góry.

W całą sprawę włączyli się kryminalni z Tarnowskich Gór i Katowic, którzy ustalili, że mężczyzna jest podejrzany o kradzieże paliwa na terenie całego województwa. Do chwili obecnej straty, jakie spowodował, wynoszą blisko 3 tysiące złotych. Jednak sprawa jest rozwojowa, dlatego szkody mogą być większe.

20 lipca 44-latek usłyszał zarzuty i trafił przed oblicze prokuratora, który wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. Sąd przychylił się do tego wniosku i mężczyzna na najbliższe miesiące trafił do aresztu. Za przestępstwo może mu grozić do 5 lat więzienia.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 39.0µg/m3 PM2.5: 31.1µg/m3