Dariusz Łukaszewski prezesem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego

Dariusz Łukaszewski

Redakcja

25 listopada 2022

Dariusz Łukaszewski, dotychczasowy wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Tenisowego został wybrany na stanowisko nowego prezesa Zarządu PZT. Decyzja ma związek z rezygnacją Mirosława Skrzypczyńskiego ze stanowiska prezesa PZT.

Dotychczasowy prezes PZT Mirosław Skrzypczyński złożył rezygnację po serii publikacji Onetu. Portal pisał m.in. o tym, że przez lata Skrzypczyński miał stosować przemoc psychiczną i fizyczną wobec swojej rodziny i wobec zawodniczek, które trenował. O molestowaniu w dzieciństwie przez prezesa PZT mówiła też aktualna posłanka Lewicy Katarzyna Kotula.

Ostatecznie Polski Związek Tenisa poinformował, że Skrzypczyński złożył rezygnację. - Na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Tenisowego, które odbyło się w dniu 24 listopada 2022 r. Pan Mirosław Skrzypczyński złożył oświadczenie o rezygnacji z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Polskiego Związku Tenisowego ze skutkiem natychmiastowym. Rezygnacja Mirosława Skrzypczyńskiego została przyjęta jednogłośnie - przekazał PZT, który dodaje, że utworzona została też niezależna komisja, która ma na celu zbadanie "wszelkich okoliczności dotyczących spraw związanych z osobą Pana Mirosława Skrzypczyńskiego, które były przedmiotem ostatnich artykułów prasowych, wywiadów i doniesień medialnych. Komisja składać się będzie z członków o nieposzlakowanej opinii, a osoby wchodzące w jej skład będą z poza struktur PZT oraz wojewódzkich związków. Komisja składać się będzie z Kobiet"

- Zgodnie z obowiązującym statutem PZT oraz powstałym z uwagi na rezygnację wakatem na stanowisku Prezesa Zarządu, Zarząd w trakcie dzisiejszego posiedzenia podjął także w głosowaniu tajnym uchwałę o wyborze nowego Prezesa Zarządu Związku -
poinformował związek.

Nowym Prezesem Zarządu Polskiego Związku Tenisowego został Dariusz Łukaszewski, pełniący dotychczas funkcję Wiceprezesa Zarządu. Od wielu lat związany jest z jednym z najlepszych w Polsce klubów tenisowych - Górnikiem Bytom, gdzie pełni funkcję dyrektora Klubu. - To dzięki jego staraniom na kortach Górnika przy ul. Tarnogórskiej odbywają się najważniejsze imprezy krajowe, ale również międzynarodowe. Tylko w tym roku na kortach Górnika odbyły się takie imprezy jak: Narodowe Mistrzostwa Polski, Orlen Open Polska ITF Juniors Grade 1, czyli Memoriał im. Jacka Widawskiego, a także inne imprezy rangi międzynarodowej z udziałem najlepszych polskich i zagranicznych tenisistów i tenisistek - informuje UM Bytom. powiązane artykuły:

DSC 6379
Lokalne 25 lipca 2022

W sobotę, 23 lipca w Tauron Arenie w Krakowie odbyło się charytatywne wydarzenie „"Iga Świątek i Prz

Kortytenisowekatowice
Artykuły 11 lipca 2022

Tenis ziemny od zawsze uważany był za sport elitarny i drogi. Kojarzony głownie jako dyscyplina d

D4 N6959 kopia
Lokalne 12 lipca 2021

Do Bytomia zawitały prawdziwe gwiazdy tenisa ziemnego. W zajęciach z dziećmi udział wzięli: Agnieszk

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3