Regionalne Biuro Województwa Śląskiego w Abu Zabi!

Chelstowskizea

Redakcja

25 listopada, 2022

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich województwo śląskie ma swoje biuro, które będzie promowało małe i średnie przedsiębiorstwa z naszego regionu. To kolejny etap współpracy województwa z Bliskim Wschodem. 

Do Abu Zabi na uroczyste otwarcie Regionalnego Biura Województwa Śląskiego udali się m.in. marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski oraz prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Janusz Michałek. W czwarte, 24 listopada odbyło się oficjalne otwarcie biura.

- Na dzisiejszym Forum Biznesowym Abu Dhabi-Polska przyjąłem z zadowoleniem uruchomienie przedstawicielstwa województwa śląskiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co będzie stanowić bodziec do dalszego rozwoju - napisał na Twitterze minister ZEA ds. zagranicznego handlu, Thani Al Zeyoudi. 

- Przedsiębiorcy ze Śląskiego mogą korzystać z usług Regionalnego Biura w Abu Zabi. To atut, który z pewnością będzie korzystny dla biznesu - skomentował Chełstowski.

Otwarcie biura to efekt dwuletnich kontaktów ZEA - województwo śląskie. Momentem przełomowym był Tydzień Regionalny Województwa Śląskiego w ramach Wystawy Światowej EXPO 2022. W maju bieżącego roku do naszego województwa zawitali goście z Bliskiego Wschodu. Wówczas Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z emiracką strefą Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi – KIZAD.

fot. UMWS

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

3 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.7µg/m3 PM2.5: 5.9µg/m3