Gwiazdy światowego tenisa w Bytomiu. Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz promowali tenis

D4 N6959 kopia

Redakcja

12 lipca, 2021

Do Bytomia zawitały prawdziwe gwiazdy tenisa ziemnego. W zajęciach z dziećmi udział wzięli: Agnieszka Radwańska oraz Jerzy Janowicz. Bytom po raz kolejny stał się polską stolicą tenisa.

Na kortach Górnika Bytom rozgrywane będą 95. Narodowe Mistrzostwa Polski z rekordową pulą nagród ponad 700 tys. zł. Przyjazd Agnieszki Radwańskiej i Jerzego Janowicza to część akcji promocyjnej związanej z Narodowym Programem Upowszechniania Tenisa - Rakiety LOTOSU, którego celem jest promocja tenisa ziemnego wśród dzieci i młodzieży.

Dla młodych adeptów tenisa dzisiejsza wizyta dwóch gwiazd była szansą nie tylko na sprawdzenie swoich umiejętności podczas pokazowych meczów, ale również okazją do rozmów, autografów oraz wspólnych pamiątkowych zdjęć. Warto dodać, że Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz promowali także książkę z okazji 100. rocznicy działalności Polskiego Związku Tenisowego - informuje UM Bytom i dodaje - z naszymi tenisowymi gwiazdami spotkał się także prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który wręczył Agnieszce Radwańskiej i Jerzemu Janowiczowi pamiątkowe gadżety związane z naszym miastem. Spotkanie było także okazją do rozmowy o polskim i światowym tenisie, a także o przyszłości tenisa w naszym kraju, który staje się coraz bardziej popularną dyscypliną sportową, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży.

źródło: UM Bytom / fot. UM Bytom

D4 N6928 kopia

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 6.4µg/m3