Co dalej z przebudową torowiska tramwajowego w Mysłowicach? [Wideo]

Mhgfds

Redakcja

8 kwietnia 2022

Trwająca od kilku miesięcy modernizacja infrastruktury tramwajowej wraz z przebudową ulic Bytomskiej, Starokościelnej, Szymanowskiego i Powstańców w Mysłowicach przedłuży się przynajmniej do grudnia 2022 roku. Powodem opóźnienia prac są m.in. działania konserwatora zabytków związane z historyczną kostką brukową, którą wyłożone są przebudowywane drogi, oraz kolizja podziemnych sieci.

Obecnie roboty koncentrują się na przebudowie podziemnych sieci: kanalizacyjnej, wodociągowej i gazowej, znajdujących się na ulicy Bytomskiej i Starokościelnej.

Pod powierzchnią są różnego rodzaju stare sieci i wodociągowe, i kanalizacyjne. Z tym cały czas wykonawca się boryka”

informuje Anna Górny, rzecznik prasowy UM Mysłowice.

Problematyczny jest fakt, że sieci pochodzą z różnych okresów i często brakuje dokumentacji z nimi związanej. Ponadto po rozebraniu nawierzchni ulic Bytomskiej i Starokościelnej odkryto dwie warstwy kostki kamiennej o historycznym znaczeniu. Została ona objęta ochroną konserwatora zabytków, który pozwolił na demontaż kostki, ale z koniecznością wykorzystania jej w innym miejscu na Starym Mieście. Obecnie kostka jest magazynowana na placach składowych należących do miasta.

Kostka w całości będzie wykorzystana w różnych miejscach na Starym Mieście. Sporą część kostki planujemy wykorzystać przy budowie ronda na Bytomskiej, Krakowskiej, Starokościelnej”

dodaje Anna Górny.

Przypomnijmy, że trwająca od sierpnia 2021 roku modernizacja torowiska to wspólna inwestycja spółki Tramwaje Śląskie i miasta. Remont obejmuje przebudowę blisko półtorakilometrowego odcinka linii tramwajowej, która biegnie przez ulice: Bytomską, Starokościelną, Szymanowskiego i Powstańców, pętli przy dworcu PKP i torowiska od pętli w stronę Sosnowca aż do mostu nad Przemszą. Przebudowy doczeka się także uciążliwe dla kierowców skrzyżowanie przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie powstanie rondo.

Pierwotnie prace miały zakończyć się z końcem września br., jednak ze względu na spore utrudnienia termin został wstępnie przedłużony do końca roku.

Źródło: itvm.pl - Telewizja o Mysłowicach 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3