Śląscy policjanci wracając ze szkolenia zauważyli pożar gospodarstwa

35 700885

Redakcja

8 kwietnia, 2022

Śląscy policjanci, podczas powrotu ze szkolenia zawodowego, zauważyli pożar. Obok budynku gospodarczego paliły się drewniane palety i inne łatwopalne przedmioty. Stróże prawa zadzwonili po straż pożarną, uspokoili wystraszonych gospodarzy i zaczęli gasić pożar.

Policjanci z Gliwic, Katowic i Mikołowa wracali wczoraj ze szkolenia zawodowego, na którym doskonalili technikę jazdy motocyklami. Po 18.00, przejeżdżając przez miejscowość Pomarzanki, na terenie województwa wielkopolskiego, zauważyli na jednej z posesji pożar. Stróże prawa natychmiast tam podjechali. Zobaczyli wystraszonych gospodarzy, a w bliskiej odległości od budynku gospodarczego, paliły się drewniane palety i inne łatwopalne przedmioty.

Mundurowi zadzwonili po straż pożarną, a gospodarzom kazali szybko przygotować wiadra z wodą. Wynieśli łatwopalne przedmioty z budynku gospodarczego i rozpoczęli gaszenie pożaru wodą z węża ogrodowego i wiader.

Po chwili na miejscu pojawili się miejscowi policjanci i straż pożarna, która przy użyciu profesjonalnego sprzętu kontynuowała gaszenie pożaru.

 

Źródło: Policja Ślaska

35 700886

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 27.0µg/m3 PM2.5: 20.1µg/m3