3 rodzaje contentu dla każdego sklepu internetowego

Content w ecommerce

Redakcja

30 czerwca, 2022

Moda, uroda, zdrowie, żywność, sport, technologia, akcesoria, telefony, sprzęt medyczny, wyposażenie wnętrz i ogrodu – bez względu na to, jakiej branży dotyczy Twój sklep internetowy, musisz postawić na dobre treści. Content marketing to podstawa. Dlaczego? I które rodzaje contentu się przydają? Wszystko wyjaśniamy poniżej. Przeczytaj nasz artykuł.

Content marketing w e-commerce – jakie ma znaczenie?

Tworzenie ciekawych i merytorycznych treści przyciąga odbiorców i zatrzymuje ich na dłużej. Pomagają one ponadto zbudować spójny wizerunek marki i wzbudzić zaufanie do niej. To także jedna z większych części pozycjonowania i optymalizacji e-commerce. Bez content marketingu trudno wyobrazić sobie działalność sklepów internetowych. Nie chodzi jednak o to, by pisać dużo i byle jak. Treści muszą być wartościowe i stworzone w określony sposób. Sprawdź, dlaczego tak ważna jest jego jakość:  https://sempai.pl/blog/content-czym-jest-i-dlaczego-tak-wazna-jest-jego-jakosc/. Poza tym to właśnie treści pozwalają na zastosowanie fraz kluczowych, na które ma być pozycjonowany dany sklep.

Jakie są 3 podstawowe rodzaje treści dla każdego sklepu?

Wiemy już, jak duże znaczenie ma content marketing w świecie e-commerce, to teraz możemy przejść do omówienia najważniejszych jego rodzajów.

Opisy produktów

Pierwszym rodzajem contentu są opisy produktów. W żadnym razie nie powinniśmy traktować ich po macoszemu czy kopiować kropka w kropkę ze strony producenta albo dystrybutora. Każdy opis musi być unikalny i rozbudowany. W ten sposób nie tylko będzie on atrakcyjny dla użytkownika (którego zachęcimy na tyle, że zostanie naszym klientem), ale i przyjazny robotom Google. Co więcej, będziemy wówczas wyświetlać się wyżej w wyszukiwarce.

Opisy kategorii

Opisy produktów to jedno, ale nie zapominajmy jeszcze o opisach kategorii. Pierwsze są chętnie czytane przez użytkowników, natomiast drugie służą raczej pozycjonowaniu i umieszczaniu fraz kluczowych. Oczywiście również w tym przypadku pilnujmy, by każdy był unikalny, a jeśli chodzi o wspomniane frazy, to nie upychamy ich bezmyślnie ani na siłę, bo nic dobrego to nie przyniesie.

Opis kategorii może w całości znajdować się na samym dole strony albo z boku, albo być podzielony – najbardziej zachęcająca część w formie zajawki na górze, a pozostała na dole. Tutaj warto też konstruować je i budować nagłówki w taki sposób, by odpowiadać na pytania użytkowników i zaintrygować ich.

Blog firmowy

Ostatni, ale wcale nie oznacza to, że najmniej ważny, jest  blog firmowy.  Jego prowadzenie powinno być nieodłączną częścią działań marketingowych dosłownie każdego e-commerce. Dlaczego? Blog jest doskonałym narzędziem do komunikacji z potencjalnym klientem. Artykuły mogą być w formie poradnika, zestawienia i rankingu, porównania poszczególnych produktów, przeglądu najnowszych trendów i modeli oraz omówienia inspiracji. 

Pomysłów jest wiele i warto wykorzystać potencjał, jaki daje nam prowadzenie bloga firmowego. Jeśli dodatkowo dobrze optymalizujemy treści, wówczas mamy szansę zwiększyć ruch na stronie – użytkownicy zaczynają przecież poszukiwania od wyszukiwarki Google, więc jeśli wyświetli im się nasz tekst i przeczytają go, to istnieje szansa, że przejdą na zakładki produktowej sklepu i dokonają zakupu. Blog to również miejsce idealne do promowania konkretnych produktów i udzielenie odpowiedzi na często pojawiające się w sieci pytania. Budujemy też wizerunek profesjonalisty/eksperta i wyróżniamy się na tle konkurencji.

Pamiętajmy, że treści, nawet specjalistyczne, muszą być ciekawe i napisane łatwym do przyswojenia językiem. Trudne pojęcia wyjaśniajmy, uważajmy też na klątwę wiedzy – nawet jeśli mamy sklep z produktami skierowanymi do wąskiej grupy odbiorców, nie zakładajmy od razu, że wszystko oni wiedzą.

Podsumowując, nietrudno zauważyć, że content marketing świetnie buduje relację z klientem, dostarcza mu niezbędnych informacji, a przy tym wspiera działania pozycjonujące. Zadbaj zatem o opisy produktów, opisy kategorii oraz blog firmowy. Możesz też zlecić to agencji, która doskonale wie, jak to wszystko powinno wyglądać, by przyniosło zamierzony efekt. Poza tym świetnie sprawdzają się też inne formy contentu – posty i filmiki w mediach społecznościowych, newslettery, e-booki, wpisy sponsorowane i gościnne na innych portalach czy słowniczek pojęć. Powodzenia!

Marketing1

powiązane artykuły:

Firma informatyczna na slasku
Artykuły 2 sierpnia, 2022

Wiele przedsiębiorstw stoi przed podjęciem decyzji dotyczącej nawiązania współpracy z dostawcą usług

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 16.5µg/m3 PM2.5: 15.1µg/m3