Zignorowała czerwone światło i wjechała na przejazd kolejowy

Przejazd kolejowy

Redakcja

23 marca 2023

Kobieta wjechała na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania zapór i sygnalizacji o nadjeżdżającym pociągu. Na szczęście udało się uniknąć tragedii, jednak za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, 29-latka została ukarana mandatem w wysokości ponad 3 tys. zł, a do jej konta dopisano 27 punktów karnych.

We wtorek 22 marca oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzonych rogatkach na przejeździe kolejowym przy ulicy Zakrzewskiej. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie potwierdzili uszkodzenia, jednak to nie uśpiło ich czujności. 

Na miejsce przyjechał także monter ze stacji Chorzew Siemkowice, który sprawdził rogatki i udostępnił policjantom monitoring. 

-Po jego przejrzeniu stróże prawa ustalili, że po 16.00, pomimo nadawanych ostrzegawczych sygnałów świetlnych, na przejazd kolejowy wjechał osobowy opel. Kiedy pojazd znajdował się już na przejeździe, pomiędzy rogatkami, te zaczęły się opuszczać. Na szczęście kierowcy opla udało się opuścić przejazd i uniknąć tragedii, ale nie odpowiedzialności karnej-relacjunuje kłobucka policja. 

Mundurowi szybko ustalili personalia kierowcy, którym okazała się 29-letnia mieszkanka gminy Przystajń. Kobieta za swoje nieodpowiedzialne zachowanie, została ukarana mandatem w wysokości ponad 3 tys. zł oraz dopisano do jej konta 27 punktów karnych.

powiązane artykuły:

Kolejbezp
Lokalne 18 lutego 2023

Co jakiś czas słyszymy o wypadkach na torach i przejazdach kolejowych. Dlaczego do nich dochodzi?

Autobuszabrze
Lokalne 16 lutego 2023

Mimo widocznego migającego sygnalizatora na przejeździe kolejowym, kierowca autobusu z Z

Dronpieszykolej
Lokalne 3 lutego 2023

Nawet nie wiemy, kiedy ktoś nas widzi. Technologia jest bezlitosna. Przekonał się o tym pieszy, k

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

17 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.7µg/m3