Bezpieczeństwo na torach i przejazdach. Dlaczego dochodzi do wypadków?

Kolejbezp

Redakcja

18 lutego, 2023

Co jakiś czas słyszymy o wypadkach na torach i przejazdach kolejowych. Dlaczego do nich dochodzi? O czym powinniśmy pamiętać? I jaki jest również skutek zdarzeń z udziałem pociągów, gdzie najczęściej winę ponoszą piesi lub kierowcy?

Bezpieczeństwo na torach i przejazdach. O czym należy pamiętać?
Dlaczego dochodzi do wypadków?- Bezpieczeństwo jest dla nas najwyższym priorytetem. Niestety na wiele zdarzeń i wypadków jako przewoźnik mamy niewielki wpływ. I to problem wszystkich przewoźników - mówi Wojciech Gamon, dyrektor biura zarządzania bezpieczeństwem w Kolejach Śląskich. 

Dodaje, że trudno przewoźnikom kolejowym przewidzieć zachowania innych osób czy kierowców. - Najwięcej wypadków zdarza się poza systemem transportu kolejowego. Na styku dwóch systemów. Transportu drogowego i kolejowego. Największym problemem są przejazdy kolejowo-drogowe - komentuje Gamon.

Przykładów nie trzeba daleko szukać. 15 lutego 2023 kierowca autobusu miejskiego wjechał na przejazd kolejowy, pomimo sygnałów świetlnych i zamykających się szlabanów. Uszkodził jedną z rogatek. W tym przypadku udało mu się szybko opuścić przejazd. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 41.0µg/m3 PM2.5: 33.6µg/m3