41-latek z Zabrza kradł prąd. Był też poszukiwany

64 745498

Redakcja

18 lutego 2023

41-letni mieszkaniec Zabrza kradł prąd. Okazało się, że był też poszukiwany, bo nie wstawił się do odbycia 1,5 roku kary pozbawienia wolności. 

W jednym z mieszkań przy ulicy Piłsudskiego w Zabrzu dochodziło do kradzieży prądy. Zgłoszenie otrzymał jeden z zabrzańskim komisariatów. Policjanci udali się do mieszkania, gdzie zastali 41-latka.

W mieszkaniu mieszkańca Zabrza nie było licznika energii elektrycznej, a na zabezpieczeniu głównym przyłącza prądu zerwano plomby. Wykonano  także prowizoryczne przyłącze, dzięki któremu w mieszkaniu nielegalnie pobierana była energia elektryczna. Oprócz prowizorycznej instalacji 41-latek skonstruował też specjalne "zabezpieczenie" na drzwiach które miała utrudnić służbom wejście do mieszkania. 

- W trakcie czynności okazało się również, że 41-latek jest poszukiwany. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zabrzańskiej komendy. Zgodnie z nakazem sądu 41-latek został przewieziony do zakładu karnego w celu odbycia kary 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności - relacjonuje policja.

Dodatkowo za kradzież prądu grozi mu do 5 lat więzienia. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.6µg/m3 PM2.5: 5.7µg/m3