Ze Stadionu Śląskiego do Grecji i z powrotem! Tomasz Sobania pokona 3 600 km w 90 dni

Bieg charytatywny Tomasza Sobani

Redakcja

20 marca 2023

Bieg na Igrzyska Europejskie, czyli wyprawa biegowa Tomasza Sobani, rozpoczęła się 19 marca na Stadionie Śląskim. Długodystansowiec w 3 miesiące pobiegnie aż do Maratonu w Grecji, a następnie biegiem wróci na Stadion. Wszystko po to, by wesprzeć zbiórkę charytatywną na rzecz podopiecznych Fundacji Qlavi.

Codzienny dystans, który 24-latek pokona, to 42 kilometry. W ten sposób przebiegnie przez Czechy, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię Północną i Grecję, a potem wróci biegiem do Polski. Jego przygoda zakończy się 19 czerwca 2023 r. To już kolejne tego typu wyzwanie, którego podjął się Tomasz, jak dotąd pobiegł z Zakopanego do Gdyni, z Częstochowy do Rzymu, a nawet z Gliwic do Barcelony.

- Z 90 dni wyprawy będę miał 5 na regenerację, przez pozostałe muszę biec po 42 kilometry. To nie jest dla mnie nowość, bo mam już za sobą bieg do Barcelony, ale teraz wyznaczyłem sobie cel, że przebiegnę więcej. Po 3 miesiącach mam zamiar przybiec tutaj na Drużynowe Mistrzostwa Europy, to będzie coś wyjątkowego. Przez całą wyprawę będziemy wspierali fundację, o zbiórce więcej możecie dowiedzieć się z moich mediów społecznościowych. Wpłacajcie pieniądze, zróbmy znowu razem coś dobrego. To, że stoję teraz tutaj, to ogromny sukces mój, ale również sukces moich partnerów, którym ogromnie dziękuję. Jestem Wam wdzięczny za całe wsparcie – mówi Tomasz Sobania – biegacz ekstremalny.

Głównym celem wyprawy jest szczytny cel. Biegacz ekstremalny we współpracy z Fundacją Qlavi, poprowadzi charytatywną zbiórkę na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową. Jego inicjatywą jest wsparcie osób z ograniczeniami i pokazanie, że aktywność fizyczna jest potrzebna każdemu człowiekowi.

- Wiele osób może się zastanawiać, co łączy sport i osoby niepełnosprawne ruchowo. Nasza fundacja kładzie nacisk na aktywizację właśnie tych osób. Poprzez zakup specjalnego sprzętu do ćwiczeń chcemy im zapewnić możliwość wstąpienia do społeczeństwa. Liczymy na to, że uda nam się zebrać pieniądze na 5 systemów do ćwiczeń, a jeśli uda się uzbierać na więcej, tym lepiej. Warto dodać, że każdy może uprawiać sport bez względu na wiek, wagę czy sprawność. Ruch jest ważny dla każdego – podkreśla Prezes Fundacji Qlavi Zuzanna Wójcik.


powiązane artykuły:

Akcja #RoadToHelp
Lokalne 24 stycznia 2023

23 stycznia załoga peugeota 201 coupe z 1932 roku w ramach akcji #RoadToHelp zawitała do Bielska-

Pexels run ffwpu 2526878
Lokalne 11 września 2022

Były policjant Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu Piotr Habryka został potrącony przez samochód na

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.1µg/m3 PM2.5: 3.6µg/m3